Lech - KSZO: Co się działo na trybunach?

2 sierpnia odbył się długo oczekiwany przez poznańskich kibiców mecz pomiędzy Lechem Poznań a KSZO Ostrowiec.

Kibice obu drużyn darzą się wzajemną sympatią, więc zapowiadał się bardzo interesujący spektakl. Na stadionie zasiadło ponad dwadzieścia tysięcy kibiców, w tym około 60 z Ostrowca oraz 20 z gdyńskiej Arki.

Reklama

Zabawa zaczęła się już przed meczem, gdy około godziny 19.30 na stadion grupa 25 motocyklistów klanu MAGNETO z niebiesko-białymi flagami wjechała na stadion. Na stadionie znajdowało się 25 flag, w tym 3 flagi ARKI, 1 KSZO , reszta to flagi Lecha i jego fanklubów. Na szczególną uwagę zasługiwała flaga kibiców Kolejorza - mieszkańców Częstochowy. Tuż przed rozpoczęciem meczu, podczas opuszczania tunelu prowadzącego na murawę, przez piłkarzy, z "młynu" poleciało w powietrze około trzech tysięcy białych serpentyn. Reszta stadionu przyozdobiona była szachownicą złożoną z 15 tysięcy niebieskich i białych baloników.

Po pierwszym gwizdku sędziego na trybunach zapłonęło dwadzieścia czerwonych rac. Dostało się także Legii. Tuż po rozpoczęciu meczu sektor nr 5 rozpoczął doskonale znaną wszystkim kibicom piosenkę.

W kilka chwil po nie wykorzystanym rzucie karnym przez KSZO, kibice Lecha po raz drugi odpalili race - po zdobyciu pierwszej bramki w tym sezonie przez Waldemara Przysiudę. Dziesięć minut później na stadionie zapanowała euforia. Lech zdobywa drugą bramkę i kontroluje grę. Kibice bez przerwy dopingują drużyny. Słychać jak zwykle śpiewy chwalące (prócz LECHA i KSZO) Arkę i Cracovię.

W trzydziestej minucie spotkania na trybunach pojawiają się trzy sektorówki: EKSTRAKLASA, KOLEJORZ i herb Lecha. Trwa dopnig.

Druga połowa: Pojawia się napis LECH POZNAŃ w tle 20 rac. Następnie, około 50 minuty "młyn" rozpoczyna meksykańską falę, która trwa nieprzerwanie przez 15 (słownie: piętnaście) minut!!! Do końca meczu doping nie ustaje. Po zakończeniu meczu kibice pożegnali zawodników gromkim "DZIĘKUJEMY" oraz "Za rok za dwa Kolejorz mistrza ma!"

Dowiedz się więcej na temat: Lech Poznań | kibice

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama