Ligue 1: Niespodziewana porażka Marsylii

Współlider tabeli francuskiej ekstraklasy piłkarskiej Olympique Marsylia doznał niespodziewanej porażki na własnym boisku z Guingamp 0:2. Goście, którzy zajmują pozycję w dolnej części tabeli, rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść w ciągu 4 minut.

W 11. minucie pierwszego gola uzyskał Bah, zaś chwilę później drugą i - jak się okazało ostatnią bramkę w meczu - zdobył Drogba. Ataki marsylczyków nie przyniosły powodzenia.

Porażkę Marsylii wykorzystał Olympique Lyon, który na Stade Gerland nie bez kłopotów pokonał Le Havre 2:1 i objął (przynajmniej do niedzieli, gdy swój mecz rozegra Monaco) prowadzenie w tabeli.

Zwycięska bramka dla obrońców tytułu padła pięć minut przed końcem spotkania, a jej autorem był Eric Carriere. Pomocnik reprezentacji Francji wykorzystał błąd golkipera rywali Słowaka Vencla i technicznym lobem dał walczącej o mistrzostwo drużynie Paula Le Guena bezcenne trzy punkty.

Beniaminek z Le Havre, którego degradacja jest praktycznie przesądzona, stawił "milionerom" z Lyonu sporo problemów. Gospodarze objęli prowadzenie dopiero w 39. minucie po strzale Sydneya Govou. Kiedy wszyscy oczekiwali kolejnych bramek dla Lyonu, minutę przed przerwą po pięknej akcji Słoweńca Osterca do siatki Olimpique trafił Lasage.

Huraganowe ataki gospodarzy w drugiej połowie przyniosły efekt dopiero w końcówce spotkania. W 85. minucie po błędzie Vencla zwycięstwo ekipie z Lyonu zapewnił technicznym strzałem Eric Carriere.

Ostre strzelanie urządzili piłkarze w Rennes, gdzie gospodarze podejmowali Bordeaux. Zespół Rennes objął prowadzenie tuż przed przerwą po trafieniu Piquionne'a. W 58. minucie do wyrównania doprowadził Darcheville, a chwilę później samobójcze trafienie Jay'a wyprowadziło gości na prowadzennie. Gdy w 80. minucie Darcheville, a minutę później Pauleta wpisali się na listę strzelców i Bordeaux prowadziło 4:1 wydawało się, że jest "po meczu". W samej końcówce gospodarze rzucili się jednak do ataku i... zdołali zdobyć dwie bramki (Delaye - 84. i Frei - 86. min). Na wyrównanie zabrakło już czasu.