Lokomotiw - Dynamo 1-1. Udział w golu i czerwona kartka Krychowiaka w derbach Moskwy

Grzegorz Krychowiak za bardzo wziął sobie do serca starą piłkarską prawdę mówiącą o tym, że w meczach derbowych nie powinno się odstawiać nogi. Reprezentant Polski w meczu Lokomotiwu z Dynamem Moskwa grał ambitnie, ale za ostro, co skończyło się dla niego czerwoną kartką po dwóch żółtych. W derbach stolicy Rosji padł remis 1-1, a "Krycha" miał kolosalny udział przy bramce zdobytej przez gospodarzy.

Rosyjska ekstraklasa - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Była 32. minuta spotkania na RZD Arena, gdy Lokomotiw bił rzut wolny z około 40. metra. Bramkarza gości pokonał wówczas Anton Miranczuk, aczkolwiek strzelec gola miał ułatwione zadanie, wystarczyło mu na pustą bramkę dobić strzał Krychowiaka, sparowany przez Antona Szunina.

Polski pomocnik grał w debrach Moskwy z pełnym zaangażowaniem, na sto procent swoich możliwości.

Niestety dla reprezentanta Polski wyrównujący gol (Dynamo strzeliło pierwsze, dokonał tego na początku spotkania Kardozu Miguel z rzutu karnego) okazał się miłym złego początkiem. Ambicja i chęć pokazania się na murawie wręcz naszego rodaka rozsadzała, dlatego też miało to ujście w ostrych, momentami bezpardonowych wejściach. Już sześć minut po wyrównującym golu "Krycha" zgarnął pierwszą żółtą kartkę. W drugiej połowie sędzia był zmuszony pokazać mu raz jeszcze "żółtko" i wyrzucić 28-latka z murawy. Tym razem za przekroczenie przepisów podczas walki o piłkę z Joaozinho.

Pierwszy mecz Krychowiaka po reprezentacyjnej przerwie skończył się po zaledwie 66 minutach.

Na jego szczęście Lokomotiw wynik 1-1 dowiózł do ostatniego gwizdka sędziego, lecz Grzegorz bardzo szybko z bohatera spotkania stał się antybohaterem. Wielka szkoda, bowiem w inauguracyjnych siódmą kolejkę Premier Ligi derbach Moskwy prezentował się naprawdę przyzwoicie. Po raz kolejny w karierze zawiodła go jednak zbytnia agresja.

Drugi z polskich piłkarzy Lokomotiwu - Maciej Rybus nie wystąpił. Dalej zmaga się z urazem pachwiny.

Lokomotiw Moskwa - Dynamo Moskwa 1-1 (1-1)

0-1 Miguel Cardoso (5.)

1-1 Anton Miranchuk (32.)

Dowiedz się więcej na temat: Grzegorz Krychowiak | Lokomotiw Moskwa