Louis van Gaal wkrótce może wrócić na ławkę trenerską

Holenderski szkoleniowiec od 2016 roku jest bezrobotny. Wtedy Louis van Gaal stracił pracę w Manchesterze United. Teraz wszystko wskazuje, że 66-letni trener wkrótce znów obejmie jakiś zespół. – Mam ofertę, której tak naprawdę nie mogę odrzucić – powiedział doświadczony opiekun.

Van Gaala zwolniono kilka dni po tym, jak wywalczył z "Czerwonymi Diabłami" Puchar Anglii. Jak sam potem przyznał, to było dla niego bardzo przykre.

Reklama

Teraz po prawie dwóch lat od tamtych wydarzeń pojawiła się szansa na powrót Holendra do zawodu. Niedawno spekulowano, że Van Gaal mógłby objął reprezentację swojej ojczyzny.

- Nadal otrzymuję wiele ofert pracy. Teraz dostałem jedną, którą tak naprawdę nie mogę odrzucić. Jeśli w sierpniu albo we wrześniu wciąż nie będę miał zatrudnienia, to wtedy przejdę na trenerską emeryturę – powiedział szkoleniowiec kanałowi Ziggo Sport.

Van Gaala łączy się nie tylko z reprezentacją "Oranje", ale także z Evertonem. Tam miałby zastąpić Sama Allardyce’a. Mówi się także o możliwej funkcji dyrektora sportowego w PSV Eindhoven.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje