Magia dobiega końca. Ronaldinho oficjalnie żegna się z futbolem

Czy był jednym z największych i pomimo sporych osiągnięć jednym z najbardziej zmarnowanych talentów w historii futbolu? Od teraz ta dyskusja zapewne nabierze rozpędu. Jak potwierdził jego brat, a zarazem agent Roberto Assis, Ronaldinho Gaucho oficjalnie zakończył karierę. Z piłką nożną planuje pożegnać się poprzez tournée po Europie, Azji i Brazylii, które zorganizuje po tegorocznym mundialu.

Ronaldinho przez wiele lat był fenomenem sportowym i socjologicznym. Żyjąca legenda Barcelony właśnie oficjalnie postanowiła przejść w stan piłkarskiego spoczynku. 

Reklama

- Ronaldinho odchodzi z futbolu. Na pewno pomyślimy nad jakimś fajnym pożegnaniem z kibicami. Po mistrzostwach świata w Rosji zorganizujemy w sierpniu kilka pożegnalnych spotkań. W Brazylii, w Europie i Azji - powiedział "O Globo" Roberto Assis, brat i menadżer piłkarza.

Ronaldinho z reprezentacją Brazylii zdobył mistrzostwo świata w 2002 roku oraz Copa America w 1999 r. Z Barceloną wygrał w 2006 r. Ligę Mistrzów. Z "Blaugraną" zdobył również dwa mistrzostwa Hiszpanii i dwa Superpuchary Hiszpanii.

Do Barcelony trafił w 2003 r. z PSG. Po występach w Hiszpanii przeniósł się do Milanu. Od 2011 r. grał już tylko w Brazylii (Flamengo, Atletico Mineiro Queretaro i Fluminense). Słynął z niesamowitej techniki, dryblingów, pięknych goli, ale także hulaszczego trybu życia. 

Jego największym indywidualnym wyróżnieniem było zdobycie Złotej Piłki w 2005 r. Był również piłkarzem roku FIFA w 2004 i 2005 r. 

Profesjonalną karierę zakończył w wieku 37 lat, opuszczając Fluminense w 2015 r. 

Dowiedz się więcej na temat: ronaldinho

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama