Małocha kontra KSZO

W piątek Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN będzie rozpatrywać wniosek Wojciecha Małochy o rozwiązanie kontraktu z KSZO z winy klubu (poprzedni wniosek został oddalony jako bezzasadny).

Kilka dni temu Małocha podpisał umowę przedwstępną z III-ligowym Kolporterem/Koroną Kielce, mającą obowiązywać od chwili rozwiązania kontraktu zawodnika z KSZO lub od 1 lipca 2003 roku, kiedy to kontrakt wygasa automatycznie. Małocha, podobnie jak jedenastu innych piłkarzy, jest zdyskwalifikowany przez zarząd KSZO na pół roku.

Reklama

KSZO przewiduje odwołania od decyzji o rozwiązaniu kontraktów z klubem z Waldemarem Piątkiem (obecnie piłkarzem Lecha Poznań) i Markiem Sokołowskim. Zawodnicy ci są związani jeszcze przez jeden sezon z KSZO, a mimo to podpisali nowe kontrakty, chociaż nie została jeszcze wyczerpana prawna droga odwołań przysługujących obu stronom. W przypadku pozytywnego dla KSZO postanowienia, piłkarze będą musieli wrócić do Ostrowca.

W pierwszych dniach czerwca Wydział Dyscypliny PZPN zajmie się sprawą półrocznych dyskwalifikacji nałożonych na zawodników KSZO. Pierwsza decyzja zarządu klubu została uchylona ze względów formalnych przez Wydział Gier, następnie postanowienie zostało powtórzone i właśnie od niego odwołują się piłkarze. Na razie KSZO został poinformowany o dziesięciu odwołaniach (M. Unierzyski, M. Siara, W. Małocha, W. Piątek, T. Szmuc, M. Sokołowski, P. Stokowiec, P. Cichoń, Z. Kowalski, J. Popiela), na chwilę obecną na taki krok nie zdecydował się M. Kalita.

Dodatkowo KSZO wniósł wniosek o rozwiązanie kontraktu z Danielem Grębowskim z winy zawodnika. Od 21 marca (do kiedy miał zwolnienie lekarskie) piłkarz ten nie stawia się na zajęcia, a wielokrotne próby skontaktowania się z nim nic nie dały.

Tomasz Stefanowicz

Dowiedz się więcej na temat: PZPN

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje