Manchester United planuje powiększyć Old Trafford

Manchester United może pochwalić się największym klubowym stadionem w Anglii. Gdy Wembley było w przebudowie, to właśnie na Old Trafford swoje mecze rozgrywała reprezentacja Anglii. Teraz "Teatr Marzeń" ma przejść przebudowę, by w przyszłości mieścił aż 88 tysięcy widzów

Władze Manchesteru United pragną przebudować trybunę im. Sir Bobby’ego Charltona. To zwiększyłoby pojemność obiektu z 76 tysięcy na 88 tysięcy.

Reklama

- Przebudować trybunę Sir Bobby’ego Charltona nie będzie łatwo. To ostatnia, której jeszcze nie rozbudowaliśmy. Po obu stronach nie ma zbyt wiele miejsca, to byłoby duże wyzwanie dla inżynierów. Taka operacja mogłaby potrwać nawet kilka sezonów. To sprawiłoby, że moglibyśmy pozostać bezdomni na dłuższy czas - powiedział Richard Arnold dyrektor zarządzający w klubie Manchester United.

Problemem w przebudowie może być linia kolejowa, która biegnie zaraz obok Sir Bobby Charlton Stand. Nowoczesne technologie mają jednak sprawić, że przy ewentualnej modernizacji trybuny nie zostaną wyburzone żadne budynki w pobliżu.

Przed poprzednim sezonem stadion rozbudował Liverpool. Arena przy Anfield Road mieści obecnie 55 tys. widzów. To o dziesięć tysięcy miejsc więcej w porównaniu do poprzedniego stanu. Władze LFC już myślą o przebudowie trybuny za bramką, ale nie chodzi o słynną The Kop, a trybunę przy Anfield Road.

Na usługach Wembley (może pomieścić 90 tys. widzów) są teraz piłkarze Tottenhamu, którzy opuścili White Hart Lane, by od nowego sezonu przenieść się na nowy stadion. Nowy obiekt w północnym Londynie będzie mógł pomieścić 60 tys. fanów. Nikt w czerwonej części Manchesteru nie chce sobie wyobrażać, by United mieli grać na Etihad Stadium, arenie Manchesteru City.

- Mamy najwięcej kibiców w kraju, ale niestety nie jesteśmy w Londynie i nie mamy Wembley do zagospodarowania, jak Tottenham. To nasz problem – dodał Arnold.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Premier League

Skib

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje