Marek Walburg na huśtawce

Piłkarz szczecińskiej Pogoni, Marek Walburg na długo zapamięta okres Świąt Wielkanocnych 2003 roku.

Wszystko zaczęło się w ubiegłą sobotę, gdy portowcy podejmowali w Szczecinie Wisłę Kraków. Skazywani na pożarcie gospodarze długo stawiali zaciekły opór krakowianom, a Walburg był jednym z wyróżniających się piłkarzy. W trakcie meczu na trybunach zasłabł jeden z kibiców i został odwieziony do szpitala. - Widziałem całe zajście na trybunach - mówi Walburg. Po meczu, który zakończył się minimalną porażką Pogoni na Walburga czekała hiobowa wieść. Osobą, która zasłabła był jego ojciec, a reanimacja okazała się nieskuteczna...

Reklama

We wtorek Marka Walburga czekały kolejne emocje - miał zostać ojcem. Nie obeszło się bez komplikacji, noworodek zaplątał się w pępowinę, konieczne było cesarskie cięcie, piłkarz nie mógł asystować przy porodzie. Na szczęście wszystko zakończyło się szczęśliwie, na świat cały i zdrowy przyszedł syn Antoni.

Dwa dni po tym wydarzeniu odbył się pogrzeb ojca Marka Walburga. Uczestniczyli w nim piłkarze Pogoni, również ci, którzy obecnie występują w innych klubach, pojawił się m.in. Olgierd Moskalewicz.

W sobotę wielkanocną Pogoń grała mecz w Ostrowcu. Niespodziewanie dla wszystkich odniosła pierwsze na wiosnę zwycięstwo, a Marek Walburg zdobył jedynego gola! Było to zresztą jego pierwsze trafienie w lidze,na które czekał aż 72 mecze.

- Czapki z głów przed nim ściągać - ocenił postawę swojego piłkarza trener Pogoni, Jerzy Wyrobek. - Podziwiam go, przychodził na treningi, żeby zapomnieć o kłopotach a potem nadmiarze radości. Zwolniłem go z obowiązku wyjazdu do Ostrowca, a on jednak pojechał, był najlepszy na boisku i zdobył bramkę.

- Ciężko było wytrzymać te zmiany w moim życiu - mówi sam Walburg - Ale cieszę się, że pojechałem do Ostrowca. Myślę, że to była dobra decyzja - dodaje piłkarz, na miejscu którego wielu zapomniałoby na długo o piłce...

INTERIA.PL/Przegląd Sportowy
Dowiedz się więcej na temat: okres

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje