Martins Ekwueme wkrótce otrzyma polski paszport

Mający na swoim koncie występy w młodzieżowej reprezentacji Nigerii Martins Ekwueme, wkrótce otrzyma polski paszport. Doświadczony piłkarz już w zeszłym roku złożył stosowne dokumenty w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim. - W Polsce mieszkam od 2000 roku. Tutaj urodziła się trójka moich dzieci. Stąd wniosek o polski paszport - tłumaczy 30-letni Ekwueme.

Kilkanaście lat temu o polski paszport starał się starszy z braci Ekwueme, najbardziej znany i utytułowany Emmanuel. Popularny "Tolek" grę na naszych boiskach zaczął w końcu lat 90. w Polonii Warszawa, z którą sięgnął po mistrzostwo, a potem po Puchar Polski. Jako zawodnik Wisły Płock grał w reprezentacji Nigerii, która wywalczyła trzecie miejsce podczas Pucharu Narodów Afryki w 2004 roku. Na polskich boiskach występowali też inni z braci Ekwueme: Sunday, Paschal i Lucky Junior. 

Reklama

Sam Martins przygodę z naszą piłką zaczął w Jezioraku Iława. W Ekstraklasie debiutował jako nastolatek w barwach Polonii Warszawa. Potem grał też w Wiśle Kraków, Legii Warszawa i Zagłębiu Lubin. W ligowej elicie zaliczył 80 gier, w których zdobył dwie bramki. Przez krótkie okresy występował też w czeskiej Sigmie Ołomuniec i indyjskim Sporting Clube de Goa. Obecnie gra w III-ligowym klubie z Opolszczyzny LZS Piotrówka. 

Martins dobrze mówi po polsku. Na co dzień mieszka w Lubinie, ma trójkę dzieci, syna Daniela oraz dwie córki Victorię oraz Precious. - Wniosek o paszport złożyłem w zeszłym roku. Na dniach powinna być decyzja. Z takim dokumentem na pewno łatwiej mi będzie funkcjonować - podkreśla 30-letni Ekwueme, który po raz ostatni w domu w Nigerii w Imo State był przed czterema laty. 

Michał Zichlarz


Dowiedz się więcej na temat: Martins Ekwueme

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama