MLS. Nemanja Nikolić znów strzelił gola, Fire wciąż bez zwycięstwa

Nemanja Nikolić strzelił w sobotę swojego trzeciego gola w obecnym sezonie MLS, a jego Chicago Fire zremisowało u siebie 2-2 z Portland Timbers. Były napastnik Legii Warszawa broni tytułu najlepszego strzelca z poprzedniego sezonu. Najskuteczniejszy w obecnych rozgrywkach jest na razie Felipe Gutierrez ze Sportingu KC, z pięcioma trafieniami na koncie.

W sobotę goście dwukrotnie obejmowali prowadzenie. Już w 6. minucie pierwszego gola strzelił dla nich Diego Valeri – MVP poprzedniego sezonu.

Do remisu doprowadził w 50. minucie właśnie Nikolić, wykorzystując dośrodkowanie Brandona Vincenta i strzałem z najbliższej odległości pokonując Jake’a Gleesona.

Pięć minut później Sebastian Blanco znów dał prowadzenie Timbers, ale w 84. minucie na 2:2 wyrównał Brandon Vincent. W obu bramkowych akcjach Fire bardzo duży udział miał Bastian Schweinsteiger.

Po trzech rozegranych meczach ekipa z Chicago zajmuje ostatnie miejsce w Konferencji Wschodniej, z zaledwie jednym punktem. Z kolei Timbers po wodzą nowego trenera Giovanniego Savarese spisują się lepiej niż przed rokiem, ale w Konferencji Zachodniej wciąż są przedostatni (dwa punkty w czterech wyjazdowych meczach).

Relacje na żywo z MLS tylko w Eurosporcie.

Dowiedz się więcej na temat: Nemanja Nikolić