Niemcy - Irlandia 1-1, Gibraltar - Gruzja 0-3 w eliminacjach Euro 2016

W grupie D Niemcy stracili kolejne punkty. Po porażce z Polską, tym razem zremisowali w Gelsenkirchen z Irlandią 1-1. Goście wyrównali w czwartej minucie doliczonego czasu gry!

Niemcy mieli na koncie porażkę z Polską i wygraną ze Szkocją.

Irlandczycy po pokonaniu na wyjeździe Gruzji, w sobotę rozgromili 7-0 Gibraltar i przed meczem z Niemcami mieli komplet punktów.

Niemcy rozpoczęli wtorkowe spotkanie z dwiema zmianami w porównaniu z meczem z Polską. Chorych Christopha Kramera i Andre Schuerrle zastąpili Matthias Ginter i Julian Draxler.

Już w 6. minucie Erik Durm kapitalnym strzałem z dystansu trafił w poprzeczkę irlandzkiej bramki.

Gospodarze od początku osiągnęli sporą przewagę, ale na razie nie stworzyli czystych okazji bramkowych. W końcówce pierwszej połowy coraz odważniej zaczęli grać zawodnicy z Irlandii.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy groźnie z lewej strony strzelał Draxler, ale David Forde nie dał się zaskoczyć.

Od początku drugiej połowy na boisku w zespole niemieckim pojawił się Lukas Podolski. Niemcy przycisnęli, ale bramka gości była jak zaczarowana.

Dopiero w 71. minucie gospodarzom udało się skruszyć defensywę gości, a właściwie ją ominąć, bo bramkę precyzyjnym strzałem z dystansu zdobył Toni Kroos.

Mistrzowie świata nie dowieźli prowadzenia do końca. W 94. minucie do wyrównania doprowadził John O'Shea!

Niemcy - Irlandia 1-1. Raport meczowy

W innym meczu naszej grupy Gibraltar grał z Gruzją. Już po 20. minutach goście prowadzili 2-0 po bramkach Nikoloza Gelaszwilego i Tornike Okriaszwilego.

Po przerwie prowadzenie Gruzinów podwyższył Dżaba Kankawa, dając gościom wygraną 3-0.

Gibraltar - Gruzja 0-3. Raport meczowy