Oostende - Genk 0-2. Wygrana rywala Lecha

W dobrych humorach do rewanżowego spotkania z Lechem Poznań w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europy przystąpią piłkarze KRC Genk. Piąty zespół minionego sezonu Jupiler League pokonał na wyjeździe KV Oostende 2-0, strzelając oba gole w ostatnim kwadransie gry.

Pierwszą bramkę dla gości zdobył w 79. minucie z rzutu karnego Leandro Trossard. Pięć minut później gospodarzy pogrążył Rusłan Malinowski, dla którego było to trzecie spotkanie z rzędu z golem. Genk przez cały mecz dłużej utrzymywał się przy piłce, ale w pierwszej połowie niewiele działo się na murawie. Dopiero w drugiej połowie przyjezdni potrafili stworzyć kilka sytuacji podbramkowych, dwie z nich zamieniając na gole.

W porównaniu do czwartkowego meczu z „Kolejorzem” trener Philippe Clement zdecydował się wpuścić na boisko w wyjściowym składzie tylko czterech piłkarzy grających od pierwszej minuty z drużyną z Wielkopolski (Danny Vukovic, Leandro Trossard, Alejandro Pozuelo i Jhon Lucumi). W drugiej połowie pojawiło się trzech kolejnych graczy, po których wejściu gra Genk mocno się ożywiła.

Jednym z wchodzących z ławki zawodników był Rusłan Malinowski. Szansy na grę od Clementa nie otrzymał Jakub Piotrowski, który spędził mecz na ławce.

Dla Genk było to 12 spotkanie bez porażki, licząc mecze sparingowe.

Rewanżowe starcie Lecha z Genk odbędzie się 16 sierpnia o godzinie 20:15. Pierwsze spotkanie poznanianie przegrali na wyjeździe 0-2.