Paweł Wszołek nie pomógł. Kolejna porażka QPR w Championship

Po trzech meczach bez porażki piłkarze Queens Park Rangers ponownie zawiedli. Tym razem zespół z Londynu przegrał na wyjeździe w derbowym spotkaniu z Millwall 0-1 (0-0) w 25. kolejce Championship. W podstawowym składzie gości wybiegł Paweł Wszołek, który nie wyróżnił się niczym szczególnym i opuścił murawę w 58. minucie.

Championship - zobacz szczegóły

Wszołek gra w niemal każdym meczu Queens Park Rangers. W ostatnich pięciu spotkaniach Polak spędził na murawie po 90 minut. W jednym z nich, przeciwko Leeds United, strzelił nawet gola. W piątek jego zespół grał na wyjeździe z zajmującym 16. miejsce i mającym identyczną liczbę punktów (27) Millwall. W ekipie gości nawet na ławce rezerwowych zabrakło miejsca dla Ariela Borysiuka.

Wszołek był aktywny od początku spotkania, często egzekwował również rzuty wolne. W 19. minucie były piłkarz m.in. Sampdorii zdecydował się na mocny strzał z dystansu, ale piłka przeleciała obok słupka. Natomiast po jego podaniu do siatki powinien trafić Bright Samuel-Osayi, jednak spudłował z dogodnej pozycji.

W drugiej połowie Polak spisywał się gorzej, a w 58. minucie menedżer Ian Holloway zdecydował się zdjąć go z boiska i zastąpić klasycznym napastnikiem Mattim Smithem. Decyzja prawdopodobnie była podyktowana straconym trzy minuty wcześniej golem, którego po dośrodkowania Jeda Wallace’a strzelił Steve Morison.

Przyjezdni grali poniżej oczekiwań i mieli kłopoty z konstruowaniem akcji. W tej sytuacji ograniczali się przede wszystkim do strzałów z dystansu, jednak futbolówka po uderzeniach Idrissa Sylli i Luke’a Freemana nie znalazła drogi do bramki.

Dla Queens Park Rangers porażka z Millwall jest już dziesiątą w obecnym sezonie. Zespół Wszołka ma osiem punktów przewagi nad strefą spadkową.

Millwall – Queens Park Rangers 1-0 (0-0)

1-0 Smith (55.)

Dowiedz się więcej na temat: Paweł Wszołek | Queens Park Rangers