Phil Neville oficjalnie przejął stery kobiecej reprezentacji Anglii

Phil Neville został oficjalnie selekcjonerem kobiecej reprezentacji Anglii. Były piłkarz Manchesteru United i Evertonu podpisał kontrakt do 2021 r. Neville przejął funkcję menedżera kobiecej kadry po Mo Marleyu, który był jedynie tymczasowym trenerem. Wcześniej z tej posady zwolniono Marka Sampsona.

To będzie spore wyzwanie dla sześciokrotnego mistrza Anglii w barwach Manchesteru United. Jego ostatnia trenerska przygoda była bardzo nieudana. Anglik był asystentem swojego brata Gary'ego, który kompletnie się wyłożył, prowadząc hiszpańską Valencię.

Reklama

Neville swoją pracę szkoleniową zaczął już w 2013 r. Wtedy do współpracy zaprosił go ówczesny menedżer Manchesteru United David Moyes. Misja Moyesa i Neville'a szybko zakończyła się porażką, a Neville przeniósł się do amatorskiego Salford City, którego wspólnie z kolegami z Manchesteru stał się współwłaścicielem.

- Ta reprezentacja jest naprawdę o krok od osiągnięcia czegoś wielkiego. Mogę doprowadzić te dziewczyny na wyższy poziom. To będzie honor móc pomagać tym dziewczynom w osiągnięciu życiowej formy. Takie jest moje zadanie – powiedział Phil Neville.

Kontrakt Nevilla będzie obowiązywać do 2021 r.

Phil jest po to, aby zarazić dziewczyny swoim entuzjazmem. Jestem pewny, że zbuduje świetny zespół. Imponuje nam swoją pasją, to odpowiednia postać do pracy z tyloma talentami – powiedział Baroness Sue Campbell, dyrektor żeńskiej Federacji Piłkarskiej.

Piłkarki reprezentacji Anglii są obecnie trzecie w rankingu FIFA. Są faworytkami do złota w przyszłorocznych mistrzostwach świata, które odbędą się we Francji.

Pierwszym poważnym sprawdzianem pracy Phila Neville'a będzie turniej "She Belives Cup", który ruszy 1 marca. W imprezie Angielki zagrają z reprezentacjami Francji, USA i Niemiec.

Dowiedz się więcej na temat: Phil Neville | reprezentacja Anglii

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje