Philipp Lahm ma być szefem Euro 2024

Philipp Lahm, były kapitan reprezentacji Niemiec, który z kadrą pożegnał się po wywalczeniu mistrzostwa świata w Brazylii, będzie przewodniczyć komitetowi organizacyjnemu Euro 2024, jeśli jego kraj zostanie wybrany gospodarzem imprezy - poinformowała w czwartek tamtejsza federacja piłkarska DFB. Niemcy o możliwość zorganizowania turnieju rywalizują z Turcją.

Lahm zakończył piłkarską karierę po sezonie 2016/2017, a decyzję ogłosił mając za sobą 500. występ w barwach Bayernu Monachium.

Reklama

To jedna z najbardziej szanowanych postaci niemieckiego futbolu w najnowszej historii. W drużynie narodowej rozegrał 113 spotkań. Pep Guardiola mówił o nim, że to najbardziej inteligentny piłkarz, z jakim miał okazję pracować.

- Od samego początku współpracy ambasadorskiej przy Euro 2024 myślałem o tym, aby wziąć pełną odpowiedzialność za cały turniej. Nowe zadanie w roli dyrektora stwarza interesujące możliwości - powiedział 34-latek.

- Philipp Lahm wykonał znakomitą pracę jako ambasador i jestem pewien, że tak samo będzie 27 września - stwierdził prezydent DFB Reinhard Grindel, nawiązując do daty wyboru gospodarza Euro 2024 przez Europejską Unię Piłkarską.

Rywalem w głosowaniu są Turcy, ale za faworytów uznaje się Niemców, którzy w 2006 roku organizowali na swojej ziemi mistrzostwa świata.

kip

Dowiedz się więcej na temat: Philipp Lahm | reprezentacja Niemiec | Euro 2024

Reklama

Reklama

Reklama