Piechniczek pomoże Janasowi

Wydział Szkolenia PZPN dołączył do sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski Antoniego Piechniczka. Były selekcjoner biało-czerwonych (trzecie miejsce na MŚ '82) w niedzielę wybierze się z kadrą na zgrupowanie do Niemiec.

"Porozmawiamy o poszczególnych piłkarzach i systemie gry reprezentacji" - powiedział w "Fakcie" Piechniczek, tłumacząc jak na jego obecności ma skorzystać Paweł Janas.

Reklama

Piechniczek ma jeden klucz do poprawy gry reprezentacji. "Nieprawdopodobna walka i zaangażowanie każdego piłkarza plus duża dyscyplina taktyczna zespołu" - stwierdził. Bardzo podoba mu się filozofia wyłożona przez trenera Realu Madryt Jose Antonio Camacho. "Jak stracimy piłkę, to każdy bez wyjątku zawodnik musi o nią walczyć. A jak ją odzyskamy, to gramy nią wszyscy" - powiedział.

"W PZPN nic mi nie narzucono. To ja wpadłem na pomysł, aby Antek pomógł nam na zgrupowaniu w Niemczech. Znamy się od lat. Czuję, że jest dla mnie życzliwy i szczerze będzie starał się pomóc" - tak całą sytuację skomentował Janas.

Dowiedz się więcej na temat: PZPN | piechniczek

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje