Piłkarska LM kobiet. Medyk Konin - Linfield Ladies FC Belfast 4-1

Piłkarki Medyka Konin zanotowały pierwsze zwycięstwo w turnieju kwalifikacyjnym Ligi Mistrzyń w Belfaście. Podopieczne Romana Jaszczaka pokonały miejscowy Linfield Ladies FC 4-1 (3-0). Wcześniej zremisowały z irlandzkim Shelbourne FC 0:0.

Mistrzynie kraju nie miały większych kłopotów z pokonaniem drużyny z Belfastu. Koninianki losy spotkania rozstrzygnęły już w pierwszej połowie, w której miały wyraźną przewagę. Stworzyły wiele sytuacji, ale wykorzystały tylko trzy. Po zmianie stron Medyk nie forsował już tempa, ale nadal dominował na boisku. Rywalki oddały zaledwie dwa celne strzały, jeden z nich znalazł drogę do bramki. Wynik ustaliła Brittany Kindzierski po dośrodkowaniu Anny Gawrońskiej z rzutu wolnego.

Reklama

Do 1/16 finału LM awansuje tylko zwycięzca turnieju. O tym, kto zajmie pierwsze miejsce zadecydują poniedziałkowe mecze, w których Medyk zmierzy się z mistrzem Finlandii - Pallokerho-35 Vantaa, a Shelbourne zagra z Linfield Ladies.

Medyczki w poprzednich trzech edycjach Ligi Mistrzyń wygrywały turnieje kwalifikacyjne.

Medyk Konin - Linfield Ladies FC Belfast 4-1 (3-0)


Bramki: dla Medyka - Paulina Dudek (8), Lynch Casidee (26), Anna Gawrońska (36), Brittany Kindzierski (82); dla Linfield Ladies - Megan Bell (73).

Dowiedz się więcej na temat: Medyk Konin | piłkarska LM kobiet

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje