Pogoń leczy rany

Szczecińska prasa regionalna szeroko rozpisuje się na temat strat, jakie poniosła Pogoń z powodu sobotnich zamieszek na stadionie Pogoni.

Zniszczono ponad 250 krzesełek, oraz elementy ogrodzenia. Koszty naprawy szacuje się na około 20-30 tys. zł. (średni koszt montażu jednego krzesełka wynosi około 70 zł). Zarządcą obiektu jest Miejski Ośrodek Sportu Rekreacji i Rehabilitacji.

Reklama

Jednak koszty naprawy zostaną przerzucone na SSA "Pogoń", która jako organizator imprezy odpowiada za zniszczenia. Klub powinien mieć wykupione odpowiednie ubezpieczenie, a jeżeli takowego nie ma, będzie musiał pokryć tę kwotę z własnych środków. Jeżeli pieniądze zostaną szybko przekazane doMOSiR'u, to istnieje szansa, że na najbliższy mecz z Ruchem Chorzów siedziska w sektorze 11 i 12 zostaną naprawione.

Warto dodać, że to nie wszystkie koszta, jakie poniesie spółka w związku z wybrykiem chliganów. Dziś - na specjalnym posiedzeniu - zbiera się wydział dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Jeżeli wydział będzie łagodny, to Pogoń spotka tylko kara finansowa. Jednak

o wiele bardziej prawdopodobne jest, że PZPN zamknie kilka sektorów lub nawet cały obiekt na najbliższy mecz Pogoni na własnym boisku.

Ernest Antos, Szczecin

Dowiedz się więcej na temat: rany

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje