Puchar Polski dla Wisły Kraków!

Wisła Kraków zdobyła Puchar Polski za sezon 2002/2003. W drugim finałowym spotkaniu podopieczni Henryka Kasperczaka pokonali na stadionie w Płocku swoją imienniczkę 3:0.

Pierwszy mecz krakowska Wisła przegrała 0:1, ale w dwumeczu okazała się zespołem lepszym.

Dwie bramki dla krakowian zdobył Marcin Kuźba, a jedno celne trafienie zaliczył Maciej Żurawski.

Do rewanżowego spotkania podopieczni Henryka Kasperczaka przystąpili w najsilniejszym składzie. Wyrównanie strat nastąpiło w 27. minucie meczu, kiedy to podanie Szymkowiaka zamienił na bramkę silnym strzałem Maciej Żurawski.

Kwadrans po przerwie było już wszystko jasne. Najpierw w 59. minucie po akcji lewą stroną wiślaków, Szymkowiak znów idealnie w pole karne zagrał tym razem na głowę Kuźby, który z 5 metrów nie dał szans bramkarzowi rywali. Minutę później ponownie akcja lewą stroną, podanie na długi słupek i Marcin Kuźba strzałem w długi róg przesądził sprawę pucharowego trofeum.

Posłuchaj pomeczowej wypowiedzi Pawła KapsyMarcina Kuźby, a także Michała Listkiewicza, który mówi o planach reformy i uatrakcyjnienia rozgrywek o Puchar Polski.