PZPN grozi wyrzuceniem G-4

Legia, Amica, Groclin i Wisła Kraków straszą PZPN sądem. W odpowiedzi związek grozi, że wyrzuci buntowników z rozgrywek - donosi "Życie Warszawy".

Powodem nowego buntu jest artykuł 14. statutu PZPN określający, że związek jest wyłącznym właścicielem praw marketingowych i audiowizualnych do rozgrywek ekstraklasy.

Reklama

"Przepisy światowej federacji mówią wyraźnie, że właścicielem wszystkich praw wynikających z rozgrywek są związki i ich członkowie, a więc także kluby. Nie może być przecież tak, że PZPN będzie zarządzał banerami reklamowymi na stadionie np. Wisły Kraków bez jej zgody. Jeżeli PZPN nie zmieni swojego stanowiska, to oddamy sprawę do sądu" ? wyjaśnił mecenas Jacek Masiota, reprezentujący grupę G-4.

Prezes PZPN stawia sprawę nadzwyczaj jasno. "Prawo jest po naszej stronie. Jeżeli kluby z grupy G-4 mimo to zdecydują się skierować sprawę do sądu, to zgodnie ze statutem FIFA, zostaną automatycznie pozbawione członkostwa w PZPN i wykluczone z prowadzonych przez nas rozgrywek" - ostrzega Michał Listkiewicz.

Dowiedz się więcej na temat: Wisła | PZPN

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje