Real kiepsko rozpoczął, ale jest bliżej półfinału

Real Madryt pokonał miejscowego rywala Atletico 3-1 (1-1), a Almeria zwyciężyła Deportivo La Coruna 1-0 (1-0) w ćwierćfinałowych meczach piłkarskiego Pucharu Króla w Hiszpanii.

Pojedynek na Santiago Bernabeu lepiej rozpoczęli goście. W 7. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Sergio Aguero. Bramkarz Realu Iker Casillas wybiegiem próbował ratować sytuację, ale piłka trafiła do pozostawionego bez opieki Diego Forlana. Urugwajczyk nie zmarnował okazji i posłał piłkę do pustej bramki.

"Królewscy" ruszyli do odrabiania strat i na efekty nie trzeba było długo czekać. Gol na 1-1 padł w 14. minucie. Angel Di Maria posłał dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego. W polu karnym najwyżej do piłki wyskoczył Sergio Ramos i strzałem głową pokonał Davida De Geę.

Golkiper Atletico spisywał się znakomicie do końca pierwszej połowy. To głównie dzięki niemu goście nie stracili w tym fragmencie więcej goli. De Gea w świetnym stylu bronił strzały m.in. Cristiano Ronaldo, Karima Benzemy czy Di Marii.

W drugiej części spotkania Real jeszcze mocniej zaatakował i w 61. minucie dopiął swego. Do siatki Atletico trafił niezawodny Ronaldo. Wynik ustalił w ostatniej minucie spotkania Mesut Oezil, który wykorzystał błąd środkowych obrońców Atletico. Reprezentant Niemiec z kilku metrów precyzyjnie strzelił tuż przy słupku. De Gea tylko bezradnie rozłożył ręce.

W środowych meczach Villarreal zremisował z Sevillą 3-3, natomiast Barcelona wygrała z drugoligowym Realem Betis 5-0. Trzy bramki zdobył Argentyńczyk Lionel Messi.