Real Madryt. Perez gra na zwłokę w sprawie Modricia

Prezes Realu Madryt Florentino Perez nadal nie spotkał się z pomocnikiem Luką Modriciem i nie przedyskutował tematu jego przyszłości. Piłkarz chce odejść do Interu Mediolan, ale nie może rozpocząć negocjacji zanim nie otrzyma zgody na transfer od sternika ”Królewskich”. Tymczasem nastroje w Interze są coraz bardziej nerwowe – klub ma czas na kupno piłkarza tylko do 17 sierpnia.

W środę doszło do spotkania Modricia z prawą ręką Pereza Angelem Sanchezem. Zawodnik powiedział, że chce odejść, ale w zamian usłyszał, że nie ma takiego tematu. Jednak piłkarz zdania nie zmienił. Później miał porozmawiać z samym prezydentem ”Los Blancos”, ale ten nie znalazł czasu. Podobnie było w czwartek – tym razem Perez miał tłumaczyć się obowiązkami wynikającymi z transferu bramkarza Thibaut Courtois.

Reklama

Zdaniem dziennika ”La Gazzetta dello Sport” to celowe działanie. Perez w ten sposób próbuje wymusić na Interze rozpoczęcie negocjacji bez jego zgody, co będzie idealnym argumentem, by odmówić sprzedaży Modricia. Jednak w piątek w końcu spotka się z zawodnikiem. Czego należy się spodziewać? Wiadomo, że sternik ”Królewskich” chce zatrzymać piłkarza, którego kontrakt obowiązuje do czerwca 2020 roku. Z drugiej strony musiałby przedstawić Chorwatowi ofertę nowej umowy i zapewnić mu podwyżkę. Problem w tym, że Modrić musiałby dostawiać minimum 10 milionów euro za sezon. Poza tym wcale nie jest powiedziane, że zawodnik nagle zmieni zdanie i zdecyduje się zostać na Santiago Bernabeu.

Jak twierdzi włoski dziennikarz Gianluca di Marzio Modrić chce odejść, bo zamierza sprawdzić się w innej lidze, a poza tym otrzymał niezwykle atrakcyjną ofertę. Inter nie tylko oferuje mu 10 milionów euro za sezon, ale również czteroletni kontrakt. Po jego wygaśnięciu, a nawet wcześniej piłkarz będzie mógł się przenieść do Jiangsu Suning, gdzie otrzymywałby porównywalne pieniądze. Jest to możliwe, ponieważ Inter i Jiangsu mają tego samego właściciela – Suning Group. I w końcu ostatnia kwestia – podatki, które we Włoszech są zdecydowanie niższe niż w Hiszpanii.

Inter ma czas na realizację transferu Modricia do 17 sierpnia. Tego dnia we Włoszech zostanie zamknięte okno transferowe.

po

Dowiedz się więcej na temat: Luka Modrić

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje