Real Madryt rozbił Rosenborg

Real Madryt zgodnie z planem pokonał w poniedziałkowym, towarzyskim spotkaniu norweski Rosenborg Trondheim 4:0 i wywalczył Trofeo Santiago Bernabeu. Dwa gole zapisał na swoim koncie niezwykle skuteczny w trakcie przygotowań Karim Benzema.

Francuski napastnik w 12. minucie wykończył podanie Marcelo i dał "Królewskim" prowadzenie. W 26. minucie rezultat podwyższył Lassana Diarra po precyzyjnym uderzeniu z dalszej odległości. Minutę później podopieczni Manuela Pellegriniego prowadzili 3:0, kiedy to Benzema powiększył swój dorobek bramkowy, w czym duży udział miał dokładnie podający Cristiano Ronaldo.

Licznik gospodarzy zatrzymał się na czterech golach. Kapitan zespołu Raul Gonzalez w 55. minucie posłał piłkę do siatki, wykorzystując idealne dośrodkowanie Kaki z rzutu rożnego.

Temu jednostronnemu widowisku towarzyszyły jednak dwa ważne momenty. Z byłymi już kolegami i przede wszystkim kibicami pożegnał się wielce zasłużony dla Realu Michel Salgado. Doświadczony obrońca rozwiązał bowiem latem kontrakt z klubem po 10 latach gry w jego barwach i przenosi się do Blackburn Rovers. Po drugie, po blisko rocznej przerwie wrócił na boisko po przewlekłej kontuzji Ruud van Nistelrooy. Holender pojawił się na placu gry w 76. minucie, w zastępstwie Lassany Diarry.

Real Madryt - Rosenborg Trondheim 4:0 (3:0)

1:0 Benzema 12. min

2:0 L. Diarra 26. min

3:0 Benzema 27. min

4:0 Raul 55. min

Real: Casillas - Arbeloa (46. Pepe), Albiol, Garay, Marcelo (71. Drenthe), Xabi (46. Granero), L. Diarra (76. Van Nistelrooy), Ronaldo (68. Guti), Kaka, Raul (58. Robben), Benzema (58. Higuain).

Dowiedz się więcej na temat: trondheim | Rosenborg Trondheim | Madryt | Real Madryt | Real