Riqui Puig przedłużył kontrakt z FC Barcelona

Barcelonę opuścił po poprzednim sezonie klubowy wychowanek grający w środku pola, więc na Camp Nou zadbano o równowagę w przyrodzie. Kontrakt do 2021 roku przedłużył z "Dumą Katalonii" Riqui Puig, utalentowany 18-letni gracz środka, aktualnie występujący jeszcze w drużynie rezerw.

W słynącej jeszcze przed kilkoma laty z masowej produkcji klasowych piłkarzy klubowej akademii La Masii nastały ostatnio gorsze czasy. Nie wywodzą się stamtąd już tak dobrzy zawodnicy, coraz rzadziej wychowankom udaje się przynajmniej zapukać do bram pierwszego zespołu, dlatego też gdy tylko w drużynach młodzieżowych zdarza się ktoś naprawdę wyjątkowy, to Barca w niego wierzy. I takim najwidoczniej przypadkiem będzie Puig, urodzony w 1999 roku środkowy pomocnik, który wyróżniał się w kadrach juniorskich klubu, a w poprzednim sezonie dostał kilka szans w meczach Barcelony B oraz treningach ekipy prowadzonej przez Ernesto Valverde.

Reklama

O tym, jak bardzo klub wierzy w swojego wychowanka, najlepiej świadczy klauzula odstępnego zawarta w jego nowym kontrakcie, podpisanym do 2021 roku (z opcją przedłużania o dwa kolejne sezony). Ta wynosi bowiem aż sto milionów euro. Z drugiej strony nie można się dziwić katalońskim działaczom, w maju angielska prasa pisała bowiem, że chętnie barcelońską perełkę podkradnie Tottenham, zespół z Londynu miał nawet kontaktować się z przedstawicielami i rodziną piłkarza.

Hiszpan jednak z dziecięcych marzeń o podboju Camp Nou nie zrezygnował. Przekonywał o tym na łamach klubowej strony, tuż po tym, jak pozował do zdjęć nie tylko z nową umową, ale też prezydentem Barcy Josepem Marią Bartomeu. - Gdy jest się w tej drużynie, to nie chce się odchodzić żadnej innej. Chce się być częścią i odnosić sukcesy w najlepszym klubie świata. DNA Barcy zawsze mi odpowiadało, sprawiało, że stawałem się lepszy jako piłkarz, ale też jako człowiek. Mam wsparcie wszystkich, kibiców, piłkarzy, zarządu, i bardzo jestem z tego zadowolony - nastolatek nawet nie tonował ekscytacji, którą wywołało u niego związaniem się z Barceloną kontraktem na kolejne lata.

Dowiedz się więcej na temat: FC Barcelona

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje