Ronaldinho znalazł nowy klub

Po rozwiązaniu kontraktu z Flamengo Ronaldinho tylko przez kilka dni pozostawał bez klubu. W poniedziałek brazylijska telewizja ESPN poinformowała, że najlepszy piłkarz świata z 2004 i 2005 r. w przyszłym sezonie zagra dla Atletico Mineiro.

Były gwiazdor m.in. PSG i FC Barcelona opuścił Flamengo, gdzie przeniósł się w lecie ubiegłego roku, ponieważ klub zalegał mu z wypłaceniem znacznej części wynagrodzenia. Działacze byłego już klubu 32-letniego napastnika nie kryli oburzenia i podkreślali, że sami tolerowali wszystkie przejawy niesubordynacji zawodnika, który w trakcie sezonu nie stronił od rozrywkowego trybu życia.

Reklama

Hiszpański dziennik "AS", powołując się na media brazylijskie, poinformował, że Ronaldinho w typowy dla siebie sposób celebrował odejście Flamengo - zorganizował huczną imprezę w swojej rezydencji i zapowiadał, że nie przestanie świętować przez kilka najbliższych dni.

Poważne zainteresowanie pozyskaniem Ronaldinho przejawiało też Palmeiras, ale Roberto Assis, brat i reprezentant Ronaldinho, wcześniej doszedł do porozumienia z Atletico Mineiro. Klub z Belo Horizonte starał się pozyskać również inną legendą brazylijskiej piłki - Juninho Pernambucano - ale rozmowy w sprawie podpisania kontraktu zakończyły się fiaskiem.

 Atletico Mineiro to trzeci brazylijski zespół, po Gremio Porto Alegre i Flamengo, w którym wystąpi Ronaldinho. 


Dowiedz się więcej na temat: ronaldinho | Flamengo Rio de Janeiro | AC Milan

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje