Rosjanie chcą stworzyć klub z reprezentantów przed mundialem

Rosja chce poważnie liczyć się w walce o medale podczas mundialu 2018 w tym kraju. W tym celu Rosyjska Federacja Piłkarska planuje stworzyć w sezonie 2017/18 klub złożony z powołanych do reprezentacji zawodników, który rywalizowałby w krajowej lidze.

Po odpadnięciu Rosji w fazie grupowej MŚ w Brazylii, presja na zespole jest coraz większa. Rozwiązanie zaproponował w wywiadzie z agencją Itar-Tass sekretarz generalny piłkarskiej federacji Anatolij Worobiew.

Reklama

- Jest jasne, że możemy rywalizować z najlepszymi tylko dzięki pracy całego zespołu. Dlatego musimy poszukać czegoś, co da nam przewagę. Jednym z pomysłów jest stworzenie centralnego klubu - "Rosja 2018", który występowałby w naszej ekstraklasie w sezonie poprzedzającym mundial" - wyjaśnił, cytowany na stronie internetowej dziennika "The Guardian".

Do drużyny mieliby trafić na wypożyczenie piłkarze z najlepszych klubów, regularnie występujący w drużynie narodowej.

- Zawodnicy mogliby wracać do swoich zespołów podczas zimowej przerwy w sezonie, ewentualnie uczestniczyliby też w wiosennej rundzie Ligi Mistrzów - zaproponował Worobiew.

"Sborna" rozpoczęła eliminacje mistrzostw Europy 2016 od zwycięstwa 4-0 nad Liechtensteinem. W grupie G rywalizuje także ze Szwecją, Austrią, Czarnogórą i Mołdawią.

Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja Rosji | mundial 2018 | sborna

Reklama

Reklama

Reklama