Serie A: Wygrane mediolańskich ekip

W Mediolanie piłkarze Udinese szukali punktów, by oddalić się od strefu spadkowej. Ostatecznie jednak Inter pokonał rywali, a 17. bramkę w rozgrywkach ligowych zdobył wicelider klasyfikacji najlepszych strzelców Christian Vieri.

Trafił jeszcze przed przerwą. Podwyższył wynik Ventola, ale goście, za sprawą Muzziego, zdobyli kontaktowego gola. Gdy Conceicao zdobył trzecia bramkę, wydawało sie, że emocje opadły. Na moment jednak, bo pięć minut później znowu kontaktowe trafienie zanotował Pinzi. Goście nie mieli już czasu, by wyrównać.

Reklama

Druga z mediolańskich ekip, AC Milan, także zdobyła komplet punktów. Nie było to jednak trudne, bo rywalizowała z najgorszym zespołem Serie A, Venezią. Znowu jednak bramki nie zdobył Szewczenko, chociaż jego partnerzy zaliczyli aż cztery trafienia. Dwa znalazły się na koncie Hiszpana Javiego Moreno, który jeszcze niedawno chciał za wszelką cenę opuścić Milan.

Brescia nie wykorzystała w pełni porażki Atalanty, ale ekipa Marka Koźmińskiego, który nie pojawił się na boisku w tym spotkaniu, stanęła przed trudnym zadaniem. Jeszcze do niedawna wywiezienie punktu z Werony po meczu z Chievo graniczyło z cudem. Tym razem Toni doprowadził do wyrównania i Brescia wraała z jednym punktem. Nadal jednak pozostaje w gronie czterech potencjalnych spadkowiczów z Serie A, tracąc do Atalanty dwa punkty.

Dramatyczne były derby Turynu. Gdy wydawało się, że niespodziewanie Torino zakończy mecz z kompletem punktów, w 89. minucie trafił Maresca i dzięki temu Juventus zremisował.

Zobacz wyniki 24. kolejki

Dowiedz się więcej na temat: Christian Vieri | wygrane | Serie A

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama