Serie A: Zwycięstwa Interu i Milanu

Walczące o wicemistrzostwo Inter oraz AC Milan solidarnie wygrały swoje mecze w 33., przedostatniej kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej.

Druga pozycja w tabeli daje awans bez eliminacji do następnej edycji Ligi Mistrzów i zdecydowanie bliżej tej nagrody są podopieczni Hectora Cupera.

Inter wygrał na wyjeździe z Modeną 2:0 i ma przed ostatnią kolejką 3 punkty przewagi nad lokalnym rywalem. Prowadzenie dla mediolańczyków padło w 28. minucie po samobójczym trafieniu Pavona, który niefortunnie strzelił do własnej siatki po rzucie wolnym wykonanym przez Emre. Chwilę później wynik meczu na 2:0 ustalił Kallon, wykorzystując piękne dośrodkowanie Javiera Zanettiego i silnym strzałem głową pokonując Ballottę.

Milan również pewnie wygrał, pokonując u siebie FC Bologna 3:1. Łupem bramkowym w ekipie rossoneri podzielili się Pirlo (gol z karnego), Inzaghi oraz Seedorf. Honorowe trafienie dla gości było dziełem Meghniego.

W eliminacjach Ligi Mistrzów zagra już na pewno Lazio, które wygrało u siebie z Brescią 3:1. Mihajlovic (z karnego), Cesar i Lopez zdobyli gole dla rzymian, a jedyną bramkę (na 1:0) dla przyjezdnych uzyskał Baggio.

Na dole tabeli trwa zacięta walka o utrzymanie. W Serie B już od dłuższego czasu są Como i Torino, a po tej kolejce dołączyła do nich Piacenza, ulegając na wyjeździe Parmie 2:3. Goście wprawdzie do przerwy prowadzili 2:0, ale w drugich 45 minutach faworyci wzięli się do pracy i wyrównali, a tuż przed końcem za sprawą Mutu zdobyli gola na wagę trzech punktów.

Po 35 punktów mają Atalanta i Reggina, a 37 Modena. Jedna z tych drużyn za tydzień pożegna się z Serie A. Modena uległa Interowi 0:2, natomiast oba pozostałe zespoły odniosły zwycięstwa. Reggina pokonała 2:1 zmęczone meczem z Realem Juve, a Atalanta długo męczyła się z Como, by ostatecznie wygrać 2:1.