Słaby występ Klicha i pierwsza porażka Leeds United

Leeds United przegrał 1-2 z Birmingham City w sobotnim meczu 9. kolejki Championship. Dla gospodarzy była to pierwsza przegrana w bieżącym sezonie, a nieudany występ w ich barwach zanotował Mateusz Klich. Z innych polskich piłkarzy w sobotnie popołudnie zagrali również Paweł Olkowski (Bolton) i Kamil Grosicki (Hull City).

Po wtorkowej wygranej 3-0 z Preston North End menedżer Leeds Marcelo Bielsa nie zmienił żadnego z piłkarzy wyjściowej "11". W starciu z Birmingham City zmieniła się za to gra "Pawi", którzy w żaden sposób nie przypominali niepokonanej rewelacji pierwszych tygodni Championship. Niestety do słabej postawy kolegów dostosował się Mateusz Klich, który został zdjęty z boiska po godzinie gry.

Goście z Birmingham prowadzili już wtedy 2-0. Autorem obu goli był w pierwszej połowie Che Adams, który dwukrotnie strzałami zza pola karnego zaskoczył Baileya Peacocka-Farrella. Wydaje się, że zwłaszcza przy pierwszej bramce golkiper Leeds był źle ustawiony i powinien w tej sytuacji zachować się znacznie lepiej.

Emocje przyniosła końcówka spotkania, gdyż w 85. minucie o kontaktowe trafienie postarał się Macedończyk Egzijan Alioski. Na więcej piłkarzy gospodarzy nie było jednak stać i pomimo ośmiu doliczonych minut ostatecznie przegrali oni 1-2, co było dla nich pierwszą porażką w obecnym sezonie.

Także inni polscy piłkarze nie będą zbyt korzystnie wspominać sobotnich spotkań. W zakończonym bezbramkowym remisem meczu pomiędzy Ipswich i Bolton Wanderers na boisku obejrzeliśmy tylko Pawła Olkowskiego, który tradycyjnie w zespole "Kłusaków" rozegrał pełne 90 minut na prawej obronie. Bartosz Białkowski po raz kolejny musiał się za to pogodzić z rolą rezerwowego bramkarza Ipswich.

Porażką 0-3 zakończył się za to wyjazd Hull City do Reading. W przegranej drużynie od 63. minuty na murawie przebywał Kamil Grosicki.

Championship: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Dowiedz się więcej na temat: Mateusz Klich | Leeds United