Smuda współczuje Słowenii, Mucha zadowolony

Zdaniem trenera KGHM Zagłębia Lubin i reprezentacji Polski Franciszka Smudy w piątkowym losowaniu grup piłkarskich mistrzostw świata Słowenia trafiła do trudniejszej grupy niż Słowacja.

Obie drużyny były rywalami reprezentacji Polski w eliminacjach do MŚ, które w 2010 r. odbędą się w Republice Południowej Afryki.

Reklama

Słowenia trafiła do grupy C razem z Anglią, USA i Algierią. Słowacy, zwycięzcy 3. grupy eliminacyjnej, zmierzą się z obrońcami tytułu Włochami, Paragwajem i Nową Zelandią.

Smuda przyznał, że przed ligowym meczem Zagłębia z Legią Warszawa (0:0) nie miał czasu dokładnie przyjrzeć się rozlosowanym grupom. "Myślę jednak, że przed drużyną Słowenii stoi trudniejsze zadanie, ponieważ ma w grupie silniejsze zespoły niż Słowacja" - dodał.

W opinii szkoleniowca oba zespoły mają jednak szansę na awans, ponieważ dysponują solidnymi drużynami. "Jeśli jedzie się na mistrzostwa, to nie z myślą, żeby z nich odpaść, ale żeby walczyć, zdobywać punkty i awansować. Nie wyobrażam sobie, żeby jakaś drużyna jechała do RPA ze strachem" - zaznaczył Smuda.

Pytany o to, do której grupy mogłaby trafić Polska, gdyby udało jej się awansować na mistrzostwa trener odpowiedział, że jest to obojętne, ponieważ w każdej trzeba grać najlepiej jak się potrafi.

Zadowolony z losowania był natomiast bramkarz drużyny narodowej Słowacji i Legii Warszawa Jan Mucha, który podkreślił, że reprezentacja jego kraju nie trafiła do "grupy śmierci". "Nie jest to grupa, z którą nie możemy sobie poradzić i myślę, że mamy duże szanse, żeby awansować do kolejnej rundy" - dodał.

Losowanie grup odbyło się w piątek w Kapsztadzie.

CZYTAJ TAKŻE:

Losowanie MŚ w RPA: Bez "grupy śmierci"

Były trener ostrzega Anglików

To będzie hit: Kaka kontra Cristiano Ronaldo

Dowiedz się więcej na temat: Słowenia | Słowacja | losowanie | mucha | Franciszek Smuda | RPA

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje