Tottenham - Wimbledon 3-0 w Pucharze Anglii. Harry Kane strzelił dwa gole

Nieco ponad godzinę piłkarze Wimbledonu powstrzymywali ataki Tottenhamu. Ostatecznie jednak „Spurs” byli górą i w trzeciej rundzie Pucharu Anglii wygrali u siebie 3-0. Dwa gole dla gospodarzy strzelił Harry Kane.

Zobacz zestaw par 3. rundy Pucharu Anglii

Wimbledon nie zachwyca w rozgrywkach League One. Drużyna prowadzona przez menedżera Neala Ardleya jest w strefie spadkowej, zajmując dopiero 21. miejsce w tabeli. „The Dons” długo stawiali zacięty opór przedstawicielowi Premier League.

Starcie z Wimbledonem było dla Mauricio Pochettino okazją na sprawdzenie zawodników rezerwowych. Co prawda od pierwszej minuty zagrali Harry Kane, Mousa Dembele i Jan Vertonghen, ale podstawowa jedenastka „Spurs” mocno różniła się od tej, którą kibice mogą zazwyczaj oglądać w rozgrywkach ligowych.

Przebieg spotkania nie mógł zaskakiwać. Od początku zarysowała się wyraźna przewaga gospodarzy. W 18. minucie groźny strzał oddał Erik Lamela, ale trafił prosto w bramkarza George’a Longa. Następnie dogodną okazję zmarnował Kane.

Swoją szansę przed przerwą mieli również przyjezdni. Nadjim Abdou sprawdził Michela Vorma. Holender popisał się kapitalną interwencją.

W 52. minucie piłka po strzale Dembele trafił w słupek bramki Longa.

Nieco ponad godzinę dzielnie bronili się goście. W końcu jednak faworyci sforsowali ich defensywę. Między 63. a 65. minutą dwa razy piłkę w siatce umieścił niezawodny Kane. W tym momencie gra Wimbledonu całkowicie się posypała. Na 3-0 podwyższył Vertonghen. Belg trafił idealnie z dystansu, Long nie miał szans. Obrońca ustalił wynik meczu. Do czwartej rundy Pucharu Anglii bez większych problemów awansował Tottenham.

Tottenham - Wimbledon 3-0 (0-0)

1-0 Harry Kane (63.)

2-0 Harry Kane (65.)

3-0 Jan Vertonghen (71.)

MaK

Dowiedz się więcej na temat: Harry Kane | Tottenham Hotspur | Wimbledon | Puchar Anglii