Trzecia wygrana "młodzieżowki"

Polska wygrała z Węgrami 3:2 w rozegranym w Opolu meczu grupy czwartej eliminacji piłkarskich młodzieżowych mistrzostw Europy. Była to trzecia wygrana podopiecznych Edwarda Klejndinsta w tych eliminacjach.

Wcześniej Polacy pokonali na wyjeździe San Marino (5:1) oraz u siebie Łotwę (3:0) i z kompletem punktów prowadzą w tabeli grupy czwartej.

Pierwsze pół godziny wybrańcy Edwarda Klejdinsta zagrali niemal koncertowo. W 17. minucie Patryk Rachwał dośrodkował z rzutu wolnego na długi słupek, Jacek Kowalczyk głową zgrał piłke do ustawionego na czwartym metrze Bartosza Ślusarskiego, a ten głową skierował futbolówkę praktycznie do pustej bramki. Napastnik Lecha był również bohaterem akcji z 22. minuty. Na przedpolu odebrał piłkę obrońcy rywali, uruchomił podaniem Michała Golińskiego, który silnym strzałem pod poprzeczkę zdobył dla Polaków drugą bramkę.

Kiedy wydawało się, że kolejne bramki biało-czerwonych są tylko kwestią czasu, w 29. minucie Norberth Nemeth ładnym technicznym uderzeniem z 20 metrów zaskoczył zbyt wysuniętego Tomasza Kuszczaka. Kontaktowa bramka dała Węgrom wigoru i rywale jeszcze przed przerwą byli bliscy wyrównania. Tym razem jednak Kuszczak nie popełnił już błędu i dwukrotnie udanie interweniował po strzałach rywali.

Niestety w 48. minucie nie popisali się nasi obrońcy, którzy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pozostawili na lewej stronie pola karnego kompletnie nie obstawionego Koplarovicsa i ten silnym strzałem po ziemi (piłka przeleciała jeszcze między nogami stojącego na linii bramkowej Grzelaka) doprowadził do wyrównania.

Po stracie bramki trener Edward Klejndinst natychmiast zareagował i wprowadził na boisko kolejno Burkhadta, Iwańskiego oraz Olszara. To właśnie były gracz Górnika Zabrze zainicjował akcję, która przyniosła Polakom zwycięskiego gola. Na dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem Olszar przytomnie rozegrał w polu karnym piłkę, która po zgraniu Rachwała trafiła do Bartosza Ślusarskiego. Co prawda golkiper rywali obronił jego strzał, ale wobec dobitki Łukasza Madeja był już bezradny.

- Nie rozegraliśmy dobrego spotkania, ale po tym można poznać charakter dobrej drużyny. Najważniejsze są trzy punkty, które dzisiaj zdobyliśmy. Cel osiągnęliśmy i bardzo się z tego powodu cieszę. - powiedział po meczu autur zwycięskiej bramki.

Polska - Wegry 3:2 (2:1)

Bramki: Polska - Bartosz Ślusarski (17), Michał Goliński (22), Łukasz Madej (88); Węgry - Norbert Nemeth (29) Bela Koplarovic (47).

Żółte kartki Polska - Marcin Kuś, Bartosz Ślusarski; Węgry - Sandor Torghelle, Tamas Nemeth, Zoltan Szelesi. Sędziował Gerald Lehner (Austria). Widzów ok. 3000.

Polska: Tomasz Kuszczak, Marcin Kuś, Jacek Kowalczyk, Tomasz Wisio, Michał Stasiak, Paweł Strąk (52-Marcin Burkhardt), Łukasz Madej, Patryk Rachwał, Michał Goliński (54-Maciej Iwański), Rafał Grzelak (73-Sebastian Olszar), Bartosz Ślusarski.

Węgry: Janos Balogh, Tamas Nemeth (53-Zoltan Szelesi), Peter Mate (46-Vilmos Vanczak), Gabor Nagy, Boldisar Bodor (71-Zsolt Makra), Peter Czvitkovics, Norbert Nemeth, Bela Koplarovics, Balazs Czegledi, Imre Szabics, Sandor Torghelle.

Holandia - Czechy 0:3 (0:1)

Bramki: David Kobylik (17), Vaclav Sverkos (49), Mario Liczka (66). Widzów 6500. Zespół Czech prowadzi były trener warszawskiej Polonii Werner Liczka. Jedna z bramek zdobył jego syn Mario. Czesi prowadzą w grupowej tabeli z kompletem trzech zwycięstw (bramki 8:0).

Portugalia - Anglia 4:2 (2:2)

Bramki: Portugalia - Helder Postiga (7), Gareth Barry (11-samob.), Carlos Martins (61), Cristiano Ronaldo (71); Anglia -Shola Ameobi 2 (9, 33). Czerwona kartka: Shola Ameobi (Englia, 83). Widzów 3000

Ukraina - Hiszpania 0:0

Czerwona kartka: Ruben Gonzalez (Hiszpania, 55). Widzów 9500.

Rumunia - Dania 0:1 (0:0)

Bramka: Tommy Bechmann (73). Widzów: 1500.

Bośnia i Hercegowina - Luksemburg 1:0 (0:0)

Bramka: Dragan Blatnjak (68). Widzów: 3000.

Chorwacja - Belgia 1:1 (1:0)

Bramki: Chorwacja - Dino Drpic (2); Belgia - Koen Daerden (58). Widzów: 2000.

Cypr - Izrael 2:0 (2:0)

Bramki: Chrysafi Chrisafis (5), Kakouyiannis Loizos (45). Widzów: 300.

Gruzja - Irlandia 1:1 (1:0)

Bramki: dla Gruzji - Władimir Achalaja (19), dla Irlandii - Noel Hunt (85). Czerwona kartka: Andrew Reid (32, Irlandia). Widzów: 3500.

Armenia - Irlandia Północna 2:0 (1:0)

Bramki: Arsen Melojan (25), Wage Dawtjan (65). Widzów: 300 osób.

Szkocja - Islandia 1:0 (0:0)

Bramka: Shaun Maloney (69).

Niemcy - Litwa 1:0 (0:0)

Bramka: Mike Hanke (90). Widzów 6400. Sędziował Mirosław Ryszka.

Francja - Malta 2:0 (1:0)

Bramki: Bamogo (45), Lionel Mathis (69). Widzów 8000.

Walia - Azerbejdżan 1:0 (1:0)

Bramka: David Pipe (7). Czerwone kartki: Rhys Day (Walia, 29), Fagan Szachbazow (Azerbejdżan, 29). Widzów 1834.

Włochy - Finlandia 1:0

Dowiedz się więcej na temat: wygraj | Irlandia | kartka | San Marino | czerwona kartka | czerwona | Węgry | bramka | wygrana | bramki