UEFA o Euro 2016: Turniej odbędzie się we Francji

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) wydała specjalne oświadczenie po piątkowych zamachach terrorystycznych w Paryżu i zapewniła, że mistrzostwa Europy 2016 odbędą się zgodnie z planem we Francji.

"Losowanie grup Euro 2016 odbędzie się tak jak zaplanowano 12 grudnia w Palais des Congres w Paryżu, a turniej finałowy zostanie rozegrany we Francji od 10 czerwca do 10 lipca 2016 roku" - napisano.

Reklama

W sześciu zamachach w stolicy Francji życie straciło co najmniej 129 osób, a około 350 zostało rannych. Zginęło siedmiu terrorystów, z których sześciu wysadziło się w powietrze. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie.

"Nie ma przesłanek, że turniej może być celem ataków, ale od samego początku bierzemy pod uwagę potencjalne zagrożenie terrorystyczne. UEFA pragnie zapewnić, że bezpieczeństwo jest centralną częścią planów organizacyjnych" - zaznaczono.

W sobotę także przewodniczący komitetu organizacyjnego Euro 2016 Jacques Lambert uznał, że rezygnacja z turnieju nie byłaby dobrym pomysłem.

"Wszystko jest możliwe, wyobrażalne... Ale wtedy przyznalibyśmy, że ci, którzy nas zaatakowali, osiągnęli sukces" - powiedział na łamach francuskiej gazety "L'Equipe".

Dowiedz się więcej na temat: piłka nożna | Euro 2016 | UEFA | terroryzm

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje