Wisła Kraków: Brasilia odchodzi

Potwierdziły się wcześniejsze przypuszczenia, że szefowie zespołu nie skorzystają z opcji przedłużenia umowy kontraktowej z brazylijskim napastnikiem, Cristiano de Souzą, zwanym Brasilia. - Taka jest decyzja szkoleniowo-organizacyjna - wyjaśnił krótko wiceprezes wiślackiej spółki, Zbigniew Koźmiński.

W minionym sezonie Brasilia najczęściej wchodził na boisko jako rezerwowy. Z reguły, dziwnym trafem, najbardziej domagała się tego publiczność zgromadzona przy ul. Reymonta. Sam piłkarz nie do końca przekonał jednak szefów zespołu co do przydatności w nowym sezonie.

Reklama

Nie on jeden pożegna się z Wisłą. Wszystko wskazuje na to, że definitywnie wykupiony zostanie napastnik Daniel Dubicki, którego wypożyczyło Zagłębie Lublin. Teraz lubinianie chcą wykupić walecznego, acz często nieskutecznego piłkarza. To nie koniec rozmów na linii Kraków - Lubin. W grę wchodzi także wypozyczenie do Zagłębia Grzegorza Nicińskiego, Mariusza Jopa lub Grzegorza Kaliciaka, a ściągnięcie w odwrotnym kierunku Arkadiusza Klimka, który wyleczył wreszcie serię kontuzji i wiosną strzelił parę bramek.

Potwierdziła się także nasza wcześniejsza informacja o chęci zakupu do Wisły Mirosława Szymkowiaka z Widzewa Łódź. Wróciło też nazwisko Jakub Wierzchowski. Bramkarz Ruchu Chorzów, jak pamiętamy, odszedł do Ruchu Chorzów po tym jak zdesperowany siedzeniem na ławce rezerwowych powiedział kilka słów prawdy o ówczesnym trenerze Wisły, Franciszku Smudy. Wtedy nie było to jeszcze tak jasne, ale teraz można otwarcie powiedzieć, że był to jeden z najgorszych, wręcz głupich ruchów transferowych Wisły. Teraz piłkarz ten jest wart o wiele więcej niż wówczas, gdy Wisła ściągnęła go na Reymonta.

Teraz jednak wszyscy skoncentrowani są na finałowym dwumeczu z Amiką Wronki o Puchar Polski. - Dopiero po tych meczach nadejdzie czas analiz co do przydatności dla zespołu poszczególnych piłkarzy. Na razie ciągle gramy w piłkę - dodał prezes Koźmiński.

Dowiedz się więcej na temat: Kraków | Wisła Kraków | Brasilia | Wisła

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje