Wisła Kraków: Nie tylko Lenczyk...

Orest Lenczyk i Waldemar Fornalik to dwaj nowi trenerzy wicemistrzów Polski, - tak ogłosił główny udziałowiec Wisły Kraków SSA, Bogusław Cupiał. Dotychczasowy szkoleniowiec Adam Nawałka poprowadzi Wisłę jeszcze tylko w dwumeczu o Puchar Polski z Amiką Wronki. To jednak nie koniec zmian personalnych w spółce, zwłaszcza w szeregach kierowniczych.

Prawdopodobnie z Wisłą rozstanie się prezes i współudziałowiec, Stanisław Ziętek i wiceprezes Zbigniew Koźmiński, a być może w zarządzie spółki znajdzie się miejsce dla Zdzisława Kapki. Obaj panowie, którzy być może opuszczą klub, nie byli zainteresowani pracą trenera Lenczyka w klubie. Może dlatego, że bardziej od innych, zwłaszcza dotyczy to Koźmińskiego, pamiętali rok 1985 i 1994, gdy w klubie także pracował Lenczyk i wiślacy dwukrotnie opuszczali szeregi ekstraklasy. W 1994 roku Lenczyk oficjalnie był jedynie konsultantem w zespole, który prowadził Marek Kusto, ale fakt pozostaje faktem.

Reklama

Jeśli chodzi o ruchy personalne w samym zespole, to wróciła sprawa pozyskania Mirosława Szymkowiaka z Widzewa Łódź i Adama Ledwonia z Fortuny Koeln.

Dowiedz się więcej na temat: Waldemar Fornalik | Kraków | Orest Lenczyk | Wisła Kraków | Wisła

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje