Wybory w PZPN. Minister sportu pisze do Bońka. "Standardowa procedura"

Minister sportu Witold Bańka napisał list do Zbigniewa Bońka przed wyborami w PZPN, w związku z donosem, jaki złożyli na prezesa PZPN-u Cezary Kucharski i Radosław Majdan, dotyczącym miejsca zamieszkania i reklamowania firm bukmacherskich. - To standardowa procedura, nikogo o nic nie podejrzewamy - powiedział Interii minister Bańka.

Zbigniew Boniek nic jeszcze nie wie o jakiejkolwiek interwencji ministerstwa. Od reportera Interii dowiedział się, że ona w ogóle miała miejsce.

Dokładnie tydzień temu, popierający kandydaturę Józefa Wojciechowskiego na prezesa PZPN-u Cezary Kucharski oraz Radosław Majdan złożyli w Ministerstwie Sportu doniesienie na Bońka, twierdząc, że ten mieszka we Włoszech i tam płaci podatki, więc nie może kandydować na prezesa PZPN. Podnieśli też zarzut reklamowania przez niego firm bukmacherskich.

Reklama

Radio Zet informuje, że minister Bańka wysłał pismo do Bońka z prośbą o ustosunkowanie się do zarzutów przed wyborami.

Oto, co powiedział Interii minister Bańka w związku z tą sprawą:

- To standardowa procedura. Nawet gdyby ktoś złożył anonimowy donos, obowiązkiem strony administracyjnej jest zwrócenie się do oskarżanego podmiotu z prośbą o ustosunkowanie się do zarzutów. Dlatego też wysłaliśmy taką prośbę do PZPN-u i czekamy na odpowiedź. W naszej interwencji nie ma nic nadzwyczajnego, ani też nikogo o nic nie podejrzewamy - powiedział minister Witold Bańka.

Kucharski i Majdan powołują się na statut PZPN, który zakazuje startu w wyborach osobom nie mieszkającym w naszym kraju.

Ten sam zarzut przeciwko Bońkowi podnoszony był przed poprzednimi wyborami w 2012 roku. Wybrany wówczas na prezesa Boniek wylegitymował się zameldowaniem w Bydgoszczy, odpierając zarzuty.

Wybory prezesa PZPN odbędą się 28 października. Jedynym kontrkandydatem urzędującego prezesa jest biznesmen Józef Wojciechowski, były właściciel Polonii Warszawa.

Michał Białoński


Dowiedz się więcej na temat: Witold Bańka | Zbigniew Boniek | wybory prezesa PZPN

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje