Zatrzymany działacz FIFA przewieziony do USA

Jeden z zatrzymanych 27 maja w Zurychu działaczy Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) został przewieziony do USA.

Poinformował o tym szwajcarski departament sprawiedliwości. Wcześniej informowano, że na ekstradycję zgodę wyraził Jeffrey Webb.

"Pierwszy z siedmiu zatrzymanych w Szwajcarii oficjeli FIFA jest już po ekstradycji do USA, do której doszło 15 lipca. Przejęła go trzyosobowa eskorta policyjna w Zurychu, która towarzyszyła mu w locie do Nowego Jorku" - napisano w komunikacie, nie podając danych osobowych działacza.

Reklama

2 lipca Amerykanie złożyli oficjalny wniosek o ekstradycję siedmiu zatrzymanych: wiceprezydentów FIFA Webba i Urugwajczyka Eugenio Figueredo, a także Kostarykanina Eduardo Li, Nikaraguańczyka Julio Rochy, Costasa Takkasa z Kajmanów, Wenezuelczyka Rafaela Esquivela i Brazylijczyka Jose Marii Marina. Kilka innych osób objętych jest nadal dochodzeniem.

Jak poinformował Departament Sprawiedliwości USA, wszyscy mieli uczestniczyć "w trwającym od 24 lat spisku, by wzbogacić się dzięki korupcji w międzynarodowej piłce nożnej".

Początkowo tylko jeden z siedmiu podejrzanych zgodził się na ekstradycję, ale później także on zmienił zdanie. Jednak 10 lipca pojawiła się informacja, że znów jeden działacz się "wyłamał", a po kilku godzinach było już jasne, że chodzi właśnie o Webba. Na razie nie potwierdzono jednak oficjalnie, że to on trafił w środę do USA.

Dowiedz się więcej na temat: FIFA | Afera w FIFA

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama