Żurawski i Mijailović na "dywaniku" PZPN

"W związku z wypowiedziami szkalującymi działaczy i sędziów, które ukazały się na łamach prasy, Wydział Dyscypliny PZPN postanowił wszcząć postępowanie wyjaśniające wobec zawodników Wisły Kraków: Macieja Żurawskiego oraz Nikoli Mijailovica" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej PZPN.

Żurawski i Mijailović zostali zobowiązani przez WD PZPN do przesłania pisemnych wyjaśnień, gdyż ze względu na rozgrywki Pucharu UEFA piłkarze nie mogą się stawić osobiście. Decyzje o ewentualnych sankcjach zostaną podjęte 30 września.

Reklama

O pisemne wyjaśnienia poproszono również piłkarza Amiki Wronki Dariusza Dudkę w związku z incydentem, który miał miejsce po spotkaniu z Wisłą Kraków.

Po meczu Wisła Kraków - Amica Wronki rozegranym w ramach 6. kolejki ekstraklasy, napastnik "Białej Gwiazdy" skrytykował publicznie pracę sędziego Jarosława Żyro. "Żuraw" po meczu nazwał arbitra z Bydgoszczy "krętaczem". Natomiast Mijailović, który w spotkaniu z Amiką dostał czerwoną kartkę, na czacie na jednym z nieoficjalnych serwisów internetowych krakowskiego klubu stwierdził, że "Sędzia był przekupiony. Legia może mieć sędziów, ale i tak nie będzie pierwsza. Mogą kupić wszystko, ale Wisły nie mogą kupić".

Trzema meczami dyskwalifikacji za czerwoną kartkę w spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec ukarany został piłkarz Korony Kielce Sławomir Rutka.

Dowiedz się więcej na temat: Żurawski | PZPN

Reklama

Reklama

Reklama