Bartosz Jurecki: Doskonale wiemy, że sam awans to nie wszystko

- Doskonale wiemy, że te trzy zwycięstwa to nie wszystko i sam awans też. Jeżeli coś chcemy osiągnąć to czeka nas jeszcze dużo, dużo pracy - powiedział obrotowy reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych Bartosz Jurecki. "Biało-czerwoni" wygrali kwalifikacje olimpijskie w Gdańsku i pojadą do Rio de Janeiro.

Polacy wygrali wszystkie trzy spotkania. Kolejno z: Macedonią 25-20, Chile 35-27 i na zakończenie z Tunezją 28-24. Triumf w całym turnieju sprawił, że "Biało-czerwoni" znaleźli się w pierwszym koszyku przed losowaniem grup turnieju olimpijskiego. W fazie grupowej Orły na pewno nie spotkają się z obrońcami tytułu Francuzami. Nasi szczypiorniści poznają rywali 29 kwietnia. Turniej olimpijski rozegrany zostanie w dniach 6-21 sierpnia.

- Chciałem pogratulować drużynie Tunezji za świetny turniej, który rozegrali i za awans na igrzyska olimpijskie. My jesteśmy bardzo szczęśliwi z tych trzech zwycięstw i wykonania planu. W takim delikatnym stopniu chcieliśmy podziękować wspaniałej publiczności, która jest cały czas z nami - stwierdził Bartosz Jurecki.

- Doskonale wiemy, że te trzy zwycięstwa to nie wszystko i sam awans też. Oczywiście to jest wielka sprawa dla każdego zawodnika. Już miałem przyjemność pojechać na igrzyska i wiem, jak to jest wspaniała impreza. Ale jeżeli coś chcemy osiągnąć, to czeka nas jeszcze dużo, dużo pracy, żeby drużyna wyglądała jeszcze lepiej - zaznaczył popularny "Shrek".

ReklamaReklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje