Bertus Servaas: To jest kosmos, Niemcy są w szoku

Piłkarze ręczni Vive Targów Kielce, po wygranym meczu o trzecie miejsce w Lidze Mistrzów z THW Kiel byli zgodni co do tego, że zwycięstwo nad niemieckim zespołem to doskonałe ukoronowanie sezonu. "To jest kosmos" - cieszył się prezes klubu Bertus Servaas.

Według rozgrywającego Vive Tomasza Rosińskiego sukces w spotkaniu z tak utytułowanym rywalem, po niezwykle zaciętym pojedynku, to wspaniała nagroda dla każdego zawodnika.

Reklama

"Powiedzieliśmy sobie wczoraj, że musimy wygrać z kilończykami, nie mamy nic do stracenia i zrealizowaliśmy to w stu procentach. Była nerwówka i pewnie ciekawe widowisko, ale teraz, tym bardziej mogę powiedzieć, że wygrać taki mecz, z takim przeciwnikiem to naprawdę wspaniałe uczucie".

W podobnym tonie wypowiadał się także Manuel Strlek, który w wygranym 31-30 meczu spisywał się doskonale i strzelił pięć goli.

"Zwyciężyliśmy z "wielką  Kilonią". To jest wielki moment dla polskiej piłki ręcznej i Vive Targów Kielce. W przyszłym roku będziemy dużo mocniejsi dzięki temu doświadczeniu" - zapewnił.

Według prawoskrzydłowego Vive Ivana Cupica, który w meczu z THW zdobył siedem bramek, mistrzowie Polski zdecydowanie zasłużyli na zwycięstwo.

"Graliśmy bardzo dobrze w pierwszej połowie. Ale z Kilonią trzeba dawać z siebie wszystko przez 60 minut. Szkoda, że pozwoliliśmy się dogonić. Końcówka była nerwowa, ale cieszę się, że tak to się wszystko skończyło. Byliśmy lepsi" - dodał.

Zaraz po zakończeniu meczu na parkiecie wraz zawodnikami Vive świętował twórca potęgi kieleckiej piłki ręcznej, prezes klubu Bertus Servaas. Chwilę później, wyraźnie wzruszony, mówił: "Jestem w szoku. Taki mecz działa źle na serce. Czapki z głów dla chłopców" - powiedział nie kryjąc ogromnej radości.

Servaas pochwalił także kibiców z Kielc. "Niemcy są w szoku, że udało się kielczanom stworzyć tak wspaniałą atmosferę. To jest kosmos" - podkreślił.

Jednocześnie zaprosił wszystkich sympatyków Vive na wielką fetę w rynku, która odbędzie się w najbliższy wtorek. "Mamy co świętować, każdy kto może niech cieszy się z nami" - powiedział.

Piłkarze ręczni Vive Targów Kielce pokonali w Kolonii THW Kiel 31-30 (19-12) w meczu o trzecie miejsce turnieju Final Four Ligi Mistrzów.

Dowiedz się więcej na temat: vive targi kielce | Bogdan Wenta | Ivan Cupić

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje