MŚ piłkarek ręcznych. Polska - Brazylia w finale Pucharu Prezydenta

Mistrz świata z 2013 roku Brazylia będzie rywalem Polski w poniedziałkowym finale Pucharu Prezydenta, meczu o 17. miejsce mistrzostw świata piłkarek ręcznych, które odbywają się w Niemczech. Początek spotkania w Lipsku o godz. 14.

Ekipa z Ameryki Płd. pokonała w półfinale Pucharu Prezydenta Kamerun 28-26 (14-15), a Polki dopiero po karnych uporały się z mistrzem Afryki Angolą 34-33 (24-24, 12-13, karne 10-9).

Reklama

Polki pewnie pokonały Brazylijki tuż przed MŚ podczas towarzyskiego turnieju w Craiovej w Rumunii. Jednak teraz sporym utrudnieniem będzie brak etatowych obrotowych w polskiej reprezentacji, gdyż Joanny Drabik i Szarawaga w niedzielę wylądowały w szpitalu z urazami twarzy po brutalnych zagraniach zawodniczek Angoli.

W trybie awaryjnym sprowadzono do Lipska kołową Energi AZS Koszalin Hannę Rycharską i zupełną niewiadomą jest jak się wkomponuje w zespół.

"Około 30 minut po meczu z Angolą trener Leszek Krowicki zadzwonił do mnie i poprosił o przyjazd do Lipska. Oczywiście byłam w szerokiej 28-osobowej kadrze, ale tak naprawdę przyjęłam to z niedowierzaniem. Oglądałam spotkanie w telewizji i widziałam, że na koło została przesunięta Romana Roszak. Sądziłam, że to ona dogra turniej na tej pozycji. W ciągu godziny od telefonu byłam gotowa do wyjazdu" - powiedziała Rycharska na stronie ZPRP.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja szczypiornistek | Leszek Krowicki

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama