Piłkarze ręczni Wisły Płock zbierają pieniądze dla powodzian w Serbii

Serbscy piłkarze ręczni Wisły Płock Petar Nenadić i Ivan Nikczević wystosowali apel o pomoc dla ofiar powodzi w Serbii.

- Chcielibyśmy prosić wszystkich kibiców i ludzi dobrej woli o pomoc - apelują płoccy szczypiorniści.

Reklama

Obaj zaraz po zakończeniu rozgrywek ekstraklasy chcą pojechać do Serbii i zawieźć rzeczy oraz pieniądze, które uda się zebrać od piątku do niedzieli w Płocku.

- Serbia, Bośnia i Chorwacja zostały dotknięte wielką powodzią. Wspólnie z miastem, klubem i zawodnikami chcemy pomóc mieszkańcom Loznicy, miasta zaprzyjaźnionego z Płockiem, ludziom, którzy przez ostatnie doby pozostają bez dachu nad głową, bez wody, pożywienia i rzeczy niezbędnych do życia. Dlatego razem z Ivanem Nikceviczem prosimy ludzi z Płocka i całej Polski, aby przyłączyli się do zbiórki podstawowych artykułów. Razem postaramy się tam pojechać i zawieźć wszystko to, co uda nam się zebrać - zaprasza do akcji Petar.

Zbiórka odbywać się będzie w Płocku od piątku do niedzieli do godz. 17.00 w Orlen Arenie oraz w Strefie Wisły przy ul. Tumskiej 8 w czasie trwania Jarmarku Tumskiego.

Decyzją zarządu klubu, pula pieniędzy, która powędruje do Loznicy zostanie powiększona. - Uznaliśmy, że przekażemy na pomoc powodzianom 10 procent przychodów ze sprzedaży biletów na mecze finałowe play off Orlen Wisła - Vive Targi Kielce, które rozegrane zostaną w sobotę i ewentualnie w niedzielę - dodał prezes SPR Wisła Płock Robert Raczkowski.

Dwa pierwsze spotkania finałowe w Kielcach wygrali gospodarze. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

Dowiedz się więcej na temat: powódź | Orlen Wisła Płock | Petar Nenadić | Ivan Nikczević

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama