Szczypiorno Cup. Zwycięstwa PGE VIVE i Wisły Płock

Towarzyski turniej piłkarzy ręcznych "Szczypiorno Cup" rozpoczął się w piątek w Kaliszu. W pierwszym dniu zwycięstwa odniosły drużyny PGE VIVE Kielce, Orlen Wisły Płock, Górnika Zabrze i Motoru Zaporoże.

W pierwszym spotkaniu kaliskiego turnieju Orlen Wisła Płock dosyć łatwo pokonała Zagłębie Lubin 30:25. Podopieczni trenera Xaviera Sabate już do przerwy prowadzili sześcioma bramkami (18:12), a później już tylko kontrolowali sytuację na parkiecie. Wicemistrzowie Polski w sobotnim półfinale zmierzą się z odwiecznym rywalem PGE VIVE Kielce.

Kielczanie nie mieli najmniejszych problemów w starciu z MMTS Kwidzyn, którego trenerem jest były asystent Tałanta Dujszebajewa Tomasz Strząbała. VIVE już po 30 minutach wygrywało aż jedenastoma  bramkami - 18:7. Ostatecznie najlepszy polski zespół ostatnich lat wygrał 34:17, a warto dodać, że dla drużyny z Kielc był to dopiero pierwszy mecz kontrolny w tym okresie przygotowawczym.

Do małej niespodzianki doszło w starciu Górnika Zabrze z Azotami Puławy. Zespół ze Śląska jak najbardziej zasłużenie pokonał brązowych medalistów ostatniego sezonu, ekipę trenera Bartosza Jureckiego 30:23.

W półfinale przeciwnikiem zabrzan będzie Motor Zaporoże. Mistrz Ukrainy po bardzo zaciętym i emocjonującym  meczu pokonał gospodarzy MKS Energę Kalisz 29:28.