Trener Polek ogłosił kadrę na MŚ piłkarek ręcznych

Trener reprezentacji Polski piłkarek ręcznych Kim Rasmussen ogłosił skład zespołu na finały mistrzostw świata, które 5 grudnia rozpoczną się w Danii.

W kadrze jest kilka zawodniczek, które zadebiutują na imprezie tej rangi. - Ta szesnastka to mieszanka doświadczenia z młodością, głęboko wierzę w to, że jesteśmy w stanie osiągnąć bardzo dobry wynik - powiedział szkoleniowiec.

Reklama

- To była bardzo trudna decyzja, chyba najtrudniejsza podczas mojej pracy z reprezentacją Polski. Cała dziewiętnastka zawodniczek świetnie pracowała podczas zgrupowania i wybór szesnastki, która pojedzie do Danii było nie lada wyzwaniem - skomentował Kim Rasmussen.

- Dla młodych dziewczyn jak Aneta Łabuda czy Joanna Gadzina będzie to niezapomniana lekcja, która z pewnością zaprocentuje w przyszłości. To ważne, że będą przy nich zawodniczki o sporym doświadczeniu - tłumaczył Duńczyk.

- Cieszę się też, że wyzwanie podjęła Hania Sądej, co do jej potencjału nigdy nie miałem najmniejszych wątpliwości. To zawodniczka o innej specyfice niż Patrycja Kulwińska, jej obecność daje nam wile nowych możliwości i przewagę na kole - dodał.

Jeżeli chodzi o obsadę bramki, to o wyborze zdecydowały małe szczegóły, wszystkie trzy zawodniczki prezentują bowiem bardzo podobny poziom, ostatecznie postanowiliśmy zabrać tylko dwie z nich - powiedział Rasmussen.

We wtorek "Biało-czerwone" odlecą z Poznania do Kopenhagi, skąd autokarem udadzą się do Gentofte. Tam trenować będą wspólnie z reprezentacją Brazylii, rozegrają też z obrończyniami tytułu nieoficjalny mecz kontrolny. Inny sparingpartnerem polskiego zespołu będzie lokalny klub Lyndby HK.

W piątek drużyna narodowa autokarem uda się do Naestved, gdzie zaplanowano zmagania grupy B MŚ. W sobotę pierwszym rywalem Polek w turnieju będą Kubanki (godz. 18:30, transmisja w TVP).

Skład reprezentacji Polski na finały MŚ Dania 2015:

bramkarki:

Weronika Gawlik - SPR Lublin

Anna Wysokińska - Ankara Yenimahalle BSK (Turcja)

rozgrywające:

Aleksandra Zych - GTPR Gdynia

Monika Kobylińska - GTPR Gdynia

Iwona Niedźwiedź - SPR Lublin

Małgorzata Stasiak - SPR Pogoń Szczecin

Karolina Kudłacz - Gloc - HC Lipsk (Niemcy)

Klaudia Pielesz - Frisch Auf Goeppingen (Niemcy)

Kinga Achruk - ŽRK Budućnost Podgorica (Czarnogóra)

obrotowe:

Patrycja Kulwińska - GTPR Gdynia

Hanna Sądej - Piłka Ręczna Koszalin S.A.

Monika Stachowska - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk

skrzydłowe:

Aneta Łabuda - GTPR Gdynia

Agnieszka Kocela - SPR Lublin

Joanna Gadzina - SPR Pogoń Szczecin

Karolina Zalewska - Issy Paris Handball (Francja)

ZPRP/INTERIA.PL

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama