Znakomity bramkarz Vive Targów Kielce kończy ze sportem?

Duńczyk Marcus Cleverly rozwiązał w piątek kontrakt z Vive Targi Kielce i wyjeżdża do Skandynawii. 32-letni bramkarz ma być zawodnikiem szwedzkiego klubu Lugi, ale nie wiadomo, czy w ogóle tam zagra. Aktualny mistrz Europy ma bowiem kłopoty zdrowotne i jego dalsza kariera sportowa stoi pod znakiem zapytania.

Ostatni raz zagrał w sierpniu ubiegłego roku na turnieju Kielce Cup. Po nim zaczął narzekać na bóle kręgosłupa, a kolejne diagnozy nie pomagały rozwiązać problemów. W końcu wyjechał do Danii na badania i leczenie. Długo nie wracał, przysyłał wyniki które klub tłumaczył na polski. W końcu okazało się, że Cleverly musi się leczyć kilka miesięcy z powodu przewlekłej kontuzji biodra.

Reklama

Zawodnik nie pojechał z reprezentacją Danii na mistrzostwa świata do Hiszpanii. W drużynie trenera Ulrika Wilbeka był zmiennikiem świetnego Niklasa Landina.

Do wielkiego handballu trafił przez występy w Kielcach. Do Vive dołączył w 2009 roku, przechodząc z drugoligowego niemieckiego Emsdetten. Błyskawicznei zrobił furorę swoimi interwencjami. Dzięki kapitalnej grze wiele razy był wybierany do siódemki kolejki w Lidze Mistrzów, a jego parady wygrywały w konkursach na "interwencje weekendu Champions League". W wielu meczach błyszczał bardziej od Sławomira Szmala.

Wygrywał lokalne plebiscyty na najlepszych sportowców regionu świętokrzyskiego, a także ranking "Przeglądu Sportowego" na najlepszego zawodnika Superligi w sezonie 2010/2011. Rok temu na mistrzostwach Europy w Serbii wywalczył z reprezentacją złoty medal. Brał też udział w igrzyskach olimpijskich w Londynie, ale tam Dania nie zdołała zakwalifikować się do półfinału.

Tydzień temu Marcus przyjechał do Kielc, ale z zespołem nie trenował. Według naszych informacji, dzisiaj ma ogłosić zakończenie kariery - ze względu na schorzenie, dalsze uprawianie wyczynowe sportu mogłoby grozić poważnymi konsekwencjami.

Na początku sezonu Vive Targi Kielce awaryjnie zastępowało Marcusa bramkarzem z drugiej drużyny Kamilem Buchcicem. Na początku listopada, gdy wiadomo było że absencja Duńczyka będzie dłuższa, klub pozyskał słynnego Chorwata Venio Loserta.

Autor: Leszek Salva

Dowiedz się więcej na temat: vive targi kielce | Marcus Cleverly | Sławomir Szmal | Bogdan Wenta

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje