Ciarko PBS Bank Sanok w finale hokejowego Pucharu Polski

Hokeiści Ciarko PBS Bank Sanok pokonali 1928 KTH Krynica 7-1 w półfinale Pucharu Polski i zagrają w niedzielnym finale. Ich rywalem będzie Comarch Cracovia, która pokonała GKS Tychy 4-3 po dogrywce.

Rozpad krynickiego Dream Teamu sprawił, że teraz zespół oparty jest na pierwszoligowcach. Starają się walczyć ambitnie, ale umiejętnościami i przygotowaniem kondycyjnym odstają od najsilniejszych zespołów z Polskiej Hokej Ligi. Na dodatek dzisiejsi ich rywale - sanoczanie solidnie wzmocnili drużynę już w trakcie rozgrywek i stali się mocnymi kandydatami do walki o tytuł.

Reklama

Zanosiło się więc na mecz "do jednej bramki", ale pomimo tego kibice hokeja szczelnie wypełnili trybuny Areny Sanok. Jeśli jednak ktoś spodziewał się wyrównanego boju, to szybko stracił złudzenia. Sanoczanie przycisnęli, zamknęli rywali w ich tercji i pomiędzy 4. a 8. minutą strzelili cztery gole.

Błyszczał Martin Vozdecky (gole na 1-0, 3-0 i kapitalna asysta przy trafieniu Krzysztofa Zapały na 4-0). Ze zdobycia gola cieszył się także 18-latek Kamil Dolny.

Kibice odliczali do czterech i krzyczeli "Mało!", ale ich hokeiści nie atakowali już z taką intensywnością, jak w pierwszych minutach. Oszczędzali siły, a tracili koncentrację. Zabawa w "kotka i myszkę" trawała nawet, gdy przez dwie minuty atakowali pięciu na trzech. Kolejnego gola zdobyli dopiero w 33. minucie po kontrze i popisowej wymianie krążka między Petrem Szinaglem a Martinem Vozdeckym. Ten drugi trafił do pustej bramki, choć równie dobrze mógł wjechać do niej z krążkiem...

W końcówce drugiej tercji na ławkę kar odesłany został Bogusław Rąpała i kryniczanie strzelili bramkę w przewadze liczebnej. Maciej Kruczek nie dał się zablokować, Ondrzej Raszka odbił krążek, ale skapitulował po dobitce.

W trzeciej tercji sanoczanie dołożyli jeszcze dwa gole i teraz oczekują na rywala, którego wyłoni mecz Comarch Cracovia - GKS Tychy (godz. 19).

Najlepszymi zawodnikami meczu wybrano Martina Vozdecky'ego (Ciarko PBS Bank) oraz Macieja Kruczka (1928 KTH).

Finał zostanie rozegrany w niedzielę o godz. 18. Transmisja na antenie TVP Sport.

Autor: Mirosław Ząbkiewicz

Ciarko PBS Bank Sanok - 1928 KTH Krynica 7-1 (4-0, 1-1, 2-0)

Bramki: 1-0 Martin Vozdecky (4), 2-0 Kamil Dolny (4), 3-0 Martin Vozdecky (6), 4-0 Krzysztof Zapała (8), 5-0 Martin Vozdecky (33), 5-1 Maciej Kruczek (40), 6-1 Robert Kostecki (46), 7-1 Nicolas Besch (53).

Kary: Ciarko - 12; KTH - 20 minut. Widzów 3000.

Ciarko PBS Bank: Murray (32. Raszka) - Richetr, Milovanović; Vozdecky, Zapała, Szinagl - Dutka, Besch; Aquino, Mahbod, Kostecki - Rąpała, Kloz; Biały, Ćwikła, Strzyżowski - Pociecha, Dolny; H. Demkowicz, Wilusz, Mermer.

1928 KTH: Janin - M. Kruczek, Gimiński; Dubel, Kozak - Pach, D. Kruczek; Pesta, Majoch, Bryła - Gazda, Myjak; Janowiec, Cieślicki, Krokosz - Górecki, Zieliński, Dudzik.

Reklama

Reklama

Reklama