PHL - 13. kolejka. Automatyka Gdańsk - Tauron KH GKS Katowice 1-2

Tauron KH GKS Katowice pokonał Automatyka Gdańsk 2-1 w wyjazdowym meczu 13. kolejki Polskiej Hokej Ligi.

Lider PHL błyskawicznie objął prowadzenie w Gdańsku, a dwie minuty później wykorzystał grę w podwójnej przewadze liczebnej i choć dyktował warunki, to kolejne gole nie padały. Gdańszczanie mieli sporo szczęścia w drugiej tercji, gdy dwukrotnie ratował ich słupek. W 32. minucie wykorzystali grę w przewadze i Mateusz Danieluk strzelił kontaktowego gola. Gospodarze starali się wyrównać i mieli kilka znakomitych okazji w trzeciej tercji, ale katowiczanie mogli liczyć na świetnie broniącego Kevina Lindskouga.

Mistrzowie Polski - hokeiści GKS-u Tychy zrewanżowali się Enerdze Toruń za niedawną, sensacyjną porażkę i w piątkowym meczu na własnym lodzie pokonali rywali 3-1. Tyszanie stracili prowadzenie na początku drugiej tercji, broniąc się w osłabieniu, ale siedem minut sami wykorzystali przewagę liczebną. Zwycięstwo przypieczętował Tomas Sykora w 53. minucie podczas gry w osłabieniu.

PGE Orlik Opole był trudnym rywalem dla Comarch Cracovii, ale "Pasy" wygrały na wyjeździe 3-2. Opolanie odrobili dwubramkową stratę, ale zwycięskiego gola dla gości strzelił Michal Vachovec w 55. minucie, gdy Cracovia atakowała w przewadze.

Najwięcej kibiców - ok. 1600 oglądało w piątek mecz w Oświęcimiu, gdzie Unia zmierzyła się z JKH GKS Jastrzębie. Goście wygrali 1-0 po golu Radosława Nalewajki.

13. kolejka:

Automatyka Gdańsk - Tauron KH GKS Katowice 1-2 (0-2, 1-0, 0-0)

Bramki: 0-1 Tomasz Malasiński (2), 0-2 Maciej Urbanowicz (4), 1-2 Mateusz Danieluk (32).

Kary: Automatyka - 12, GKS - 16 minut. Widzów 1 500.

Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 0-1 (0-0, 0-1, 0-0)

Bramka - 0-1 Radosław Nalewajka (30).

Kary: Unia - 12, JKH GKS - 24 minuty, w tym 10 minut Jakub Gimiński za niesportowe zachowanie. Widzów 1 600.

GKS Tychy - KH Energa Toruń 3-1 (1-0, 1-1, 1-0)

Bramki: 1-0 Bartłomiej Pociecha (16), 1-1 Arciom Mianciuk (26), 2-1 Andrij Michnow (33), 3-1 Tomas Sykora (53).

Kary: GKS - 10, Energa - 8 minut. Widzów 1 000.

Węglokoks Kraj Polonia Bytom - TatrySki Podhale Nowy Targ 2-5 (1-3, 1-0, 0-2)

Bramki: 0-1 Bartłomiej Neupauer (6), 0-2 Kacper Guzik (11), 0-3 Filip Wielkiewicz (13), 1-3 Łukasz Dybaś (17), 2-3 Łukasz Krzemień (33), 2-4 Mateusz Michalski (57), 2-5 Krzysztof Zapała (59).

Kary: Polonia - 10, Podhale - 12 minut. Widzów 299.

PGE Orlik Opole - Comarch Cracovia 2-3 (0-2, 1-0, 1-1)

Bramki: 0-1 Michal Vachovec (10), 0-2 Emil Svec (14), 1-2 Aleksiej Trandin (32), 2-2 Bartłomiej Bychawski (44), 2-3 Michal Vachovec (55).

Kary: po 4 minuty. Widzów 200.