Wspólna liga Słowaków z Polakami? Pierwsze rozmowy

- To że taka liga powstanie jest pewne, pytanie tylko kiedy i kto ją sfinansuje - powiedział nam słowacki trener Milan Janczuszka, który w Polsce trenował Podhale Nowy Targ i KH Sanok, a obecnie prowadzi HK Poprad. Dzisiaj w Popradzie doszło do spotkania w tej sprawie szefów obu związków.

"Zgodnie z zapowiedziami Prezes PZHL Piotr Hałasik w piątek (8.02) gościł w Popradzie, gdzie spotkał się z Igorem Nemeczkiem, który stoi na czele Słowackiego Związku Hokeja na Lodzie i jest jednocześnie członkiem Zarządu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF)." - podaje oficjalna strona PZHL-u.

Reklama

"Tematem pierwszego spotkania była wzajemna współpraca pomiędzy obiema federacjami. Zarówno polska, jak i słowacka strona zainteresowane są m.in. stworzeniem wspólnej ligi polsko-słowackiej." - głosi komunikat PZHL.

Do rozwiązania pozostaje jeden problem - pieniądze, a raczej ich brak. Zgodnie z reformą Joanny Muchy nakłady na hokej w naszym kraju będą zmniejszone. Polska Liga Hokejowa od dawna nie ma sponsora, jej mecze w telewizji pokazywane są od wielkiego dzwona, kluby piszczą w biedzie. Natomiast słowackim ośrodkom też się nie przelewa, na dodatek z własnych środków finansowych nie będą chciały z nami grać, gdyż nie leży to w ich interesie: mimo masowego wyjazdu hokejowych talentów ze Słowacji tamtejsza liga jest wciąż na znacznie wyższym poziomie od naszej.Z naszego sondażu wynika, że Słowacy mogą stworzyć ligę z nami, ale pod warunkiem, że polski sponsor sfinansuje im chociaż koszty przejazdów.

Dowiedz się więcej na temat: Polska Liga Hokejowa | hokej | piotr hałasik | pzhl | Zigmund Palffy

Reklama

Reklama

Reklama