Michael Phelps wznowił treningi pływackie

Michael Phelps wrócił do treningów pływackich. Jego trener Bob Bowman na razie studzi emocje i zaznaczył, że jeszcze nie została podjęta decyzja, czy najbardziej utytułowany zawodnik w historii letnich igrzysk wystartuje w jakichkolwiek zawodach.

- Na razie Michael podjął treningi z grupą, by wrócić do formy. Zobaczymy - powiedział Bowman.

18-krotny mistrz olimpijski Phelps karierę oficjalnie zakończył po igrzyskach w Londynie. Zaznaczył wówczas, że nie zamierza wracać do pływania i nigdy już nie wystąpi w zawodach. Wraz z trenerem pozostali jednak przyjaciółmi i nadal łączą ich sprawy biznesowe.

W trakcie tegorocznych mistrzostw świata w Barcelonie Phelps był gościem światowej federacji, ale w wywiadach nie był już tak zasadniczy. - Nie wiem, co stanie się w przyszłości, nawet nie wiem, co będzie jutro - zaznaczył. Na pytanie dziennikarzy, czy zamierza przygotowywać się do igrzysk w Rio de Janeiro 2016 odpowiedział, że nie ma tak dalekosiężnych planów.

Zdobywca 22 medali olimpijskich wielokrotnie powtarzał, że chce zakończyć karierę przed trzydziestką. W 2016 roku będzie miał 31 lat. Phelps zajmuje się teraz rozwojem swoich projektów - ma sieć szkółek pływackich dla dzieci, fundację zajmującą się bezpieczeństwem na akwenach wodnych, jest pasjonatem golfa i bierze udział w programie telewizyjnym.

Niedawno trochę żartem, trochę serio powiedział, że golf jest jedynym sportem, w którym się ewentualnie widzi w igrzyskach w Rio.

Dowiedz się więcej na temat: michael phelps

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama