MP w pływaniu. Kolejne rekordy kraju w Olsztynie

Dwa rekordy Polski seniorów ustanowiono w piątek, w drugim dniu rozgrywanych w Olsztynie mistrzostw kraju w pływaniu na krótkim basenie. Rywalizacja potrwa do niedzieli.

W piątkowym finale na 100 m stylem klasycznym pływak Warty Poznań Marcin Stolarski poprawił własny rekord uzyskując czas 58,63 s. W czwartek ten sam zawodnik uzyskał w eliminacjach czas 58,67 s, a w półfinale - 57,99 s. Jednak w związku z awarią systemu elektronicznego pomiaru czasu półfinałowy wynik ostatecznie nie został uznany za nowy rekord kraju, a zawody trzeba było przerwać.

Reklama

Z kolei Dominika Sztandera z Juvenii Wrocław uzyskała wynik lepszy od rekordu Polski seniorów na 50 m stylem klasycznym. W Olsztynie pokonała ten dystans w 29,89 s. Dotychczasowy rekord - 30,00 s - Sztandera ustanowiła przed rokiem w Lublinie.

W mistrzostwach kraju na krótkim basenie uczestniczy ponad 600 zawodników ze 123 klubów.

Medaliści drugiego dnia MP:

mężczyźni

50 m st. dowolnym

 1. Filip Wypych (AZS UŁ PŁ Łódź)             21,38

 2. Paweł Juraszek (MKS Dzierżoniów)          21,42

 3. Kacper Majchrzak (Warta Poznań)           21,85

50 m st. grzbietowym

 1. Tomasz Polewka (AZS AWF Katowice)         23,39

 2. Kacper Stokowski (G-8 Bielany)            23,40

 3. Radosław Kawęcki (AZS AWF Warszawa)       23,46

100 m st. klasycznym

 1. Marcin Stolarski (Warta Poznań)           58,63 - rekord Polski

 2. Robert Kusto (UKS Orka Lubań)             58,70

 3. Bartłomiej Rogulski (AZS AWF Warszawa)    59,11

100 m st. motylkowym

 1. Michał Poprawa (AZS AWF Katowice)         50,63

 2. Michał Chudy (Legia Warszawa)             51,51

 3. Mateusz Wysoczyński (AZS-AGH Kraków)      51,75

400 m st. zmiennym

 1. Dawid Szwedzki (Śląsk Wrocław)            4.10,14

 2. Bartłomiej Kubkowski (Kormoran Olsztyn)   4.10,55

 3. Karol Zbutowicz (Kormoran Olsztyn)        4.10,72

1500 m st. dowolnym

 1. Wojciech Wojdak (Unia Oświęcim)          14.32,58

 2. Filip Zaborowski (MKP Szczecin)          14.47,66

 3. Krzysztof Pielowski (Kormoran Olsztyn)   15.05,30

kobiety

50 m st. klasycznym

 1. Dominika Sztandera (Juvenia Wrocław)        29,89 - rekord Polski

 2. Weronika Hallmann (Solex Lębork)            31,15

 3. Kinga Cichowska (Śląsk Wrocław)             31,88

50 m st. motylkowym

 1. Aleksandra Urbańczyk (AZS UŁ PŁ Łódź)      25,54

 2. Anna Dowgiert (Warta Poznań)                25,96

 3. Oliwia Gonta (KLUB Pływacki "Totis Viribus") 26,74

100 m st. dowolnym

 1. Anna Kawecka (AZS AGH Kraków)               54,53

 2. Anna Dowgiert (Warta Poznań)                54,79

 3. Paulina Nogaj (MKS Wodnik Radom)            55,49

100 m st. grzbietowym

 1. Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław)             58,26

 2. Ludwika Szynal (UKS Skarpa Lublin)          59,50

 3. Agata Naskręt (Astoria Bydgoszcz)           59,53

200 m st. klasycznym

 1. Paulina Zachoszcz (Kormoran Olsztyn)        2.23,71

 2. Kinga Cichowska (Śląsk Wrocław)             2.25,27

 3. Weronika Hallmann (Solex Lębork)            2.28,43

400 m st. dowolnym

 1. Justyna Burska (AZS UWM Olsztyn)            4.08,50

 2. Paulina Piechota (UKS 190 Łódź)             4.08,72

 3. Milena Karpisz (UKS Piątka Konstantynów Ł.) 4.10,52

4 x 200 m st. dowolnym

 1. Juvenia Wrocław                              8.09,90

(Klaudia Naziębło, Dominika Sztandera, Weronika Górecka, Alicja Tchórz)

 2. AZS UMCS Lublin                              8.17,97

(Julia Adamczyk, Wiktoria Czarnecka, Wiktoria Samuła, Ewa Osiniak)

 3. Śląsk Wrocław                                8.19,27

(Paula Żukowska, Paulina Żelazna, Aleksandra Węgrzynowska, Patrycja Rzońca)

Dowiedz się więcej na temat: pływanie | Radosław Kawęcki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje